Siatkarki wygrały trzeci mecz w kwalifikacjach do MŚ

Poranny przegląd sportowy - 26 maja 2017.
  • Siatkarki wygrały trzeci mecz kwalifikacji MŚ (Czwórka/Dzień Kobiet)
Polskie siatkarki.
Polskie siatkarki.Foto: Maciej Filipowicz

Polskie siatkarki wczoraj przegrały... ale tylko jednego seta. W meczu kwalifikacji do MŚ ze Słowaczkami Polki najpierw łatwo wygrały dwa sety potem, prowadząc w trzeciej partii, dały się ograć na przewagi 26:28, by czwartego seta wygrać do 19. Tym samym po trzech meczach turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata mają na swoim koncie 3 zwycięstwa i 9 wygranych setów i jeden przegrany
W sobotę Polki zagrają z Czeszkami, w niedzielę zaś meczy typowany jako finał turnieju Polska-Serbia. Dziś wszystkie zespoły mają dzień odpoczynku.
Awans do przyszłorocznych mistrzostw świata wywalczy tylko zwycięzca turnieju. Druga drużyna zagra w barażach.

Siatkarki walczą o awans do MŚ a nasi wioślarze są już w czeskich Racicach gdzie dziś rozpoczynają sie mistrzostwa Europy. W zawodach wystąpi 11 polskich osad.
Rok temu Polacy zdobyli na ME dwa medale: brąz w dwójce podwójnej wagi lekkiej kobiet oraz srebro w czwórce podwójnej kobiet, która - mimo że w zmienionym składzie - tym razem także liczy na podium.

Posłuchajcie załączonego pliku dźwikowego.

Pokaż nam jak uprawiasz sport - czyli ja w sporcie i sport we mnie - konkurs rozstrzygnięty.

Poranny przegląd sportowy - 25 maja 2017.