Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 22:10
Sportowe podsumowanie dnia - 28 maja 2017.
Polskie siatkarki.
Polskie siatkarki.Foto: Maciej Filipowicz

Polskie siatkarki nie zdołały awansować do przyszłorocznych mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w Japonii. W ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego w Warszawie "Biało-czerwone" przegrały z Serbkami 0:3 (15:25, 16:25, 15:25). Podopieczne Jacka Nawrockiego odniosły trzy zwycięstwa i poniosły dwie porażki, co dało im trzecie miejsce w grupie. Bezpośredni awans uzyskały Serbki, a w turnieju barażowym zagrają Czeszki, które zajęły drugie miejsce. Reprezentacja Polski nie wystąpi w mistrzostwach świata po raz drugi z rzędu.

Zakończyła sie 36. kolejka piłakrskiej ekstraklasy i wciąż cztery drużyny liczą się walce o mistrzostwo Polski. Dziś Legia Warszawa pokonała w Kielcach Koronę 1:0. Wiecej goli padło w Niecieczy. Jagiellonia pokonała  Bruk-Bet Termalikę 2:1. W innych spotkaniach Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznością Pogoń Szczecin 4:0, a Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków 2:1 (2:1). Ostanie kolejka grupy mistrzowiekiej w nastepną niedzielę.

Podczas ostataniego dnia wioślarskich mistrzostw Europy dwójka podwójna wagi lekkiej - Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak wywalczyły złoty medal. Cieszyła się również czwórka podwójna mężczyzn. Dominik Czaja, Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Adam Wicenciak wywalczyli srebro. Ze srebra ceiszyła sie równeiż
dwójka podwójna mężczyzn Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup.

Tom Dumoulin  wygrał setną edycję kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. Holender zajął drugie miejsce podczas dzisiejszej jazdy na na czas, będącej ostatnim etapem rywalizacji. Na trasie z toru Monza do Mediolanu 11. miejsce zajął Marcin Białobłocki. W klasyfikacji generalnej Dumoulin o 31 sekund wyprzedził Kolumbijczyka Nairo Quintanę i o 40 sekund Włocha Vincenzo Nibalego. Najlepszy z Polaków Tomasz Marczyński ukończył wyścig na 47. miejscu.