Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 11:30
Czwarte miejsce Mai Włoszczowskiej w mistrzostwach świata.
Maja Włoszczowska
Maja WłoszczowskaFoto: Darek Matyja

Maja Włoszczowska zajęła czwarte miejsce w wyścigu elity podczas mistrzostw świata w kolarstwie górskim, które trwają w australijskim Cairns. Zwyciężyła Szwajcarka Jolanda Neff, prowadząc niemal od samego startu. Wicemistrzynią świata została Brytyjka Annie Last, a brązowy medal zdobyła Francuzka Pauline Ferrand-Prevot, do której Włoszczowska straciła 32 sekundy. Polska zawodniczka nieco za wolno wystartowała, a na jednej z rund miała upadek podczas wyprzedzania dublowanej reprezentantki Singapuru, co miało duży wpływ w walce o medale. Na 18. miejscu wyścig ukończyła druga nasza zawodniczka Katarzyna Solus-Miśkowicz.

W elicie mężczyzn złoty medal zdobył Szwajcar Nino Schurter. Srebro dla Czecha Jaroslava Kulhavego, a brąz dla innego Szwajcara Thomasa Litschera. To juz 6. tytuł mistrza świata wywalczony przez Schurtera. Na 36. miejsce ukończył rywalizację jedyny Polak w stawce - Bartłomiej Wawak.

W wyścigu do 23 lat wygrała Szwajcarka - Sina Frei. Marlena Droździok nie ukończyła zawodów.

Medalistka HME w biegu na 1500 metrów - o sobie, sezonie i sportowych planach.

Poranny przegląd sportowy - 7 września 2017.