Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 23:10
Sportowe podsumowanie dnia - 10 września 2017.
Red Bull 111 Megawatt w Kleszczowie
Red Bull 111 Megawatt w KleszczowieFoto: Bartosz Woliński / Materiały prasowe Red Bull

Kopalnię w Kleszczowie znów opanowali motocykliści. Na oczach rekordowej 35-tysięcznej publiczności rozegrana została 4. edycja Red Bull 111 Megawatt. W sobotę ponad tysiąc zawodników walczyło w kwalifikacjach. W niedzielnym finale A wystartowało najlepszych 500. Szala zwycięstwa ważyła się do ostatnich metrów, 90 kilometrowej trasy. Ostatecznie po raz 3. z rzędu triumfował Brytyjczyk Jonny Walker. W regulaminowym czasie 4 godzin, wyścig ukończyło 30 zawodników z pięciuset startujących w Wielkim Finale.

Zakończył się wyścig Vuelta a Espana. Ostatni etap - 117 kilometrów z Arroyomolinos do Madrytu wygrał Włoch, Matteo Trentin. Jednak nie to było dziś najważniejsze. Triumfatorem całego wyścigu został Cristopher Froome. Jest on pierwszym kolarzem od dziewięciu lat, który wygrał dwa wielkie wyścigi w jednym sezonie. Wcześniej triumfował w Tour de France.

Więcej informacji oraz wypowiedzi zawodników i organizatorów w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Popołudniowy przegląd sportowy - 6 września 2017.

Popołudniowy przegląd sportowy - 7 września 2017.