Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 22:05
Sportowe podsumowanie dnia - 21 października 2017.
Kolarstwo torowe
Kolarstwo toroweFoto: Wikimedia/CC-BY-SA-2.0/nuestrociclismo.com

Alan Banaszek zdobył złoty medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Na torze w Berlinie okazał się najlepszy w wyścigu punktowym. 19-letni Banaszek zdecydowanie wyprzedził konkurencję, a zwycięstwo zapewnł sobie już na przedostatnim punktowanym finiszu - dziesięć okrążeń przed metą. Drugi był Duńczyk Niklas Larsen a trzeci Nemiec Maxmilian Beyer.

To trzeci polski medal stolicy Niemiec. Wcześnej brąz zdobyła drużyna kobiet w wyścigu na 4 km na dochodzenie w składzie Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Daria Pikulik i Nikol Płosaj. Kaczkowska indywidualnie wywalczyła też srebro w wyścigu na 3 km na dochodzenie.

Kamil Majchrzak zwyciężył w halowym tenisowym turnieju ITF na kortach twardych we francuskim Rodez. W sobotnim finale Polak potrzebował dwóch godzin, aby pokonać 7:6(3), 2:6, 6:1 Francuza Antoine'a Hoanga. Dla Majchrzaka to ósme singlowe trofeum na zawodowych kortach.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Rowerowa podróż po Korei i Japonii Artura Gorzelaka.

Poranny przegląd sportowy - 20 października 2017.