Ubiegłoroczni mistrzowie nie obronią tytułów w Dębicy i Kaliszu.
  • Dawid Bulira z MOS-u Wola po awansie do finału MPJ
  • Julia Papszun z SMS-u Kalisz po awansie do finału MPJ
MPJ w siatkówce - MOS Wola Warszawa w finale
MPJ w siatkówce - MOS Wola Warszawa w finaleFoto: screen z transmisji

Mistrzowie Polski juniorów w siatkówce - Trefl Gdańsk nie obroni tytułu w tym roku

Gdańszczanie przegrali w półfinale z MOS-em Wola Warszawa 2:3. W finale warszawianie zagrają z Jastrzębskim Węglem, który w sobotę w półfinale pokonał 3:2 ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa.
MOS Wola w fazie grupowej przegrał z Jastrzębskim, teraz liczy na rewanż.

Mistrzostwa Polski Juniorów są rozgrywane w Dębicy, natomiast w Kaliszu o medale walczą juniorki. W sobotnich półfinałach Wieżyca 2011 Stężyca pokonała 3:2 Łaskovię Łask, a Energa MKS SMS Kalisz wygrała 3:0 z Eneą Energetyk Poznań. Było to czwarte kolejne spotkanie kaliszanek w tym turniej i czwarta kolejna wygrana bez straty seta. Ubiegłoroczny mistrz Polski juniorek - Legionovia Legionowo zajął szóste miejsce.

Posłuchajcie co po awansie do finału powiedzieli Dawid Bulira z MOS-u Wola oraz Julia Papszun z SMS-u Kalisz.

***

Mistrzostwa Polski juniorów w siatkówce rozpoczęte. Mistrzów poznamy w niedzielę.

Poranny przegląd sportowy - 3 lipca 2020.

Siatkarze Trefla Gdańsk w pierwszej czwórce, siatkarki Legionovii zagrają dopiero o piąte miejsce.