"Mistrzostwa Austrii" w Trondheim

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2024 22:05
Czterech Austriaków na czterech czołowych miejscach w konkursie skoków w Trondheim. Pięciu Polaków w drugiej serii... ale poza pierwszą "10".
Stefan Kraft
Stefan KraftFoto: shutterstock

Bywały czasy, że konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich zdominowane były przez polskich skoczków... Teraz "dominatorami" są Austriacy, którzy w środowym konkursie w Trondheim, zaliczanym do cyklu Raw Air, wywalczyli cztery czołowe miejsca. Wygrał Stefan Kraft, drugi był Daniel Tschofenig, trzeci Jan Hoerl, a czwarty Daniel Huber.
To już 42. zwycięstwo Krafta w zawodach Pucharu Świata. Austriak jest także liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz cyklu Raw Air.

Cała piątka naszych skoczków awansowała do drugiej serii, ale żaden z nich nie zdołał zmieścić się w dziesiątce. Najwyżej - na 14. miejscu był Dawid Kubacki.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

02:59 [i] 13 03 2024 - SPD - nm.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 13 marca 2024

***

Ryoyu Kobayashi wygrał kolejny konkurs skoków zaliczany do Pucharu Świata i cyklu Raw Air. Polacy gorzej niż słabo.

Polska załoga Mikolaj Staniul i Jakub Sztorch w mistrzostw świata w żeglarskiej, olimpijskiej klasie 49er zajęli najlepsze z Polaków piąte miejsce i wciąż liczą się walce olimpijską nominację na Paryż.