Linette przegrała w finale turnieju w Rouen

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2024 22:05
Magda Linette po trzysetowym meczu przegrała z Amerykanka Sloane Stephens.
Magda Linette
Magda LinetteFoto: Shutterstock.com/Marco Iacobucci Epp

Magda Linette powalczyła w finale halowego turnieju tenisowego WTA na ziemnej nawierzchni w Rouen we Francji.
Niżej notowana Polka stoczyła wyrównany, trzysetowy mecz, trwający dwie godziny i 12 minut z faworyzowaną Amerykanką Sloane Stephens. Pierwszego seta nasza tenisistka przegrała gładko 1:6, jednak w drugim role się odwróciły i to Linette była w nim lepsza zwyciężając 6:2. Trzecia partia zakończyła się jednak zwycięstwem Amerykanki 6:2.

Awans do finału w Rouen pozwoli Magdzie Linette na znaczny awans w rankingu - z 60. miejsca wskoczy do pierwszej pięćdziesiątki, na 48. miejsce.

03:17 Sportowe podsumowanie dnia - 21 kwietnia 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 21 kwietnia 2024

***

Policzanki wygrały finałową serię z Rysicami Rzeszów 3-0.

Iga światek odpadła w półfinale turnieju w Stuttgarcie, Magda Linette zagra w finale w Rouen.

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin w 29. kolejce rozgrywek.