Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 06:35
Przegląd sportowy dnia - 9 października 2015
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay.com/jarmoluk

To była prawdziwa huśtawka nastrojów. Po golu Lewandowskiego w trzeciej minucie meczu Polska była już o mały kroczek od awansu do Euro 2016. Zwłaszcza, że Niemcy dominowali w Dublinie w meczu z Irlandia, choć nie potrafili potwierdzić tego strzelonymi bramkami.
Po kilkudziesięciu minutach sytuacja się odwróciła... Szkoci strzelili nam dwa gole, a Irlandczycy zupełnie nieoczekiwanie objęli prowadzenie w meczu z Niemcami.
Awans zaczął nam uciekać - gdyż przy takich wynikach i ewentualnej porażce w niedzielnym meczu z Irlandią nasi reprezentanci bezpowrotnie straciliby szansę awansu do Euro 2016,  zajmując czwarte miejsce w grupie.
Ale od czego mamy Roberta Lewandowskiego. W doliczonym czasie gry wepchnął on piłkę do siatki rywali i skończyło się remisem 2:2.
Remisem, który  wyeliminował z dalszej rywalizacji Szkotów, a nam zapewnił co najmniej baraże...
Teraz aby być pewnym awansu do mistrzostw Europy Polacy muszą w niedzielę co najmniej zremisować z Irlandczykami w Warszawie - ale nie może to być wysoko remis - najwyżej 0:0 lub 1:1.

1. Niemcy            9   6  1  2   22-8    19
2. Polska             9   5  3  1   31-9    18
3. Irlandia            9   5  3  1   18-5    18
4. Szkocja           9   3  3  3   16-12   12
5. Gruzja             9   3  0  6    9-14    9
6. Gibraltar          9   0  0  9    2-50    0

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu sportowego dnia - posłuchajcie.

Zobacz więcej na temat: Czwórka dariusz matyja SPORT

Poranny przegląd sportowy - 7 października 2015.