Ostatnia aktualizacja: 05.09.2015 17:02
Przegląd sportowy dnia 5 września 2015.
Kibice reprezentacji Polski w piłkę nożną
Kibice reprezentacji Polski w piłkę nożnąFoto: Wikipedia/Graeme Maclean

Tym razem nie udało się sprawić niespodzianki. Polska przegrała we Frankfurcie nad Menem z Niemcami 1:3 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy i tym samym straciła pozycję lidera tabeli grupy D. Już po 20 minutach mistrzowie świata prowadzili 2:0. Najpierw szóstą bramkę w eliminacjach Euro 2016 zdobył Thomas Mueller, po koronkowej akcji, a siedem minut później podwyższył Mario Goetze. "Biało-czerwoni" jeszcze przed przerwą odpowiedzieli trafieniem Roberta Lewandowskiego. Po przerwie zarówno Niemcy jak i Polacy, mieli okazje do zdobycia gola. Bardziej skuteczni okazali się gospodarze. W 82. minucie na 3:1 podwyższył Goetze i stało się jasne, że biało-czerwoni nie przywiozą do kraju nawet punktu. W tabeli prowadzą mistrzowie świata Niemcy, którzy o 2 punkty wyprzedzają Polskę. Trzecie ze stratą czterech oczek jest reprezentacja Irlandii.

Swój udział w turnieju singlowym wielkoszlemowego US Open zakończyła Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem piętnastym Polka przegrała z Amerykanką Madison Keys 3:6, 2:6 już w trzeciej rundzie turnieju. Był to piąty w karierze pojedynek 26-letniej Radwańskiej z młodszą o sześć lat Keys. Wszystkie wcześniejsze konfrontacje, z których ostatnia miała miejsce w ćwierćfinale tegorocznego Wimbledonu, rozstrzygnęła na swoją korzyść Polka.

Więcej informacji w "Przeglądzie sportowym dnia" przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.