Leśniczy - sam na straży przyrody

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2015 16:10
- W naszym zawodzie najbardziej niebezpieczne jest to, że pracujemy sami - mówi leśniczy z Tatrzańskiego Parku Narodowego. - Musimy znać swoje możliwości, bo tylko na sobie możemy polegać.
Obcowanie z żyjącymi na wolności zwierzętami to jedna z zalet pracy leśnika. - Tylko śpiew ptaków bywa czasami uciążliwy, bo kojarzy mi się z dźwiękiem budzika - śmieje się gość Czwórki
Obcowanie z żyjącymi na wolności zwierzętami to jedna z zalet pracy leśnika. - Tylko śpiew ptaków bywa czasami uciążliwy, bo kojarzy mi się z dźwiękiem budzika - śmieje się gość CzwórkiFoto: Pixabay/MichaelDoerfler/dom. publiczna

Większość zawód leśnika kojarzy się z chodzeniem po lesie, słuchaniem ptaków i oglądaniem, czy drzewa rosną. - Tymczasem jednym z naszych zadań jest czynne chronienie przyrody, m. in. przez przebudowanie drzewostanów - tłumaczy Zbigniew Mierczak i podpowiada, jak patrzeć na las, żeby zobaczyć w nim wielowątkową powieść, pełną ciekawych postaci.

***

Tytuł audycji: POT

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 17.08.2015

Godzina emisji: 15.00

kul/bch

Czytaj także

O dwóch takich, co lubią razem kręcić

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 14:30
Adama i Tata to pierwszy na YouTube vlog rodzinny. Czy wspólne kręcenie filmików łączy pokolenia?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Waltorniści - muzycy z rogami

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 15:00
- Wszystko zaczęło się od zwierzęcego rogu. Dziś waltornia to cztery metry miedzianej rury pozwijanej jak ślimak - mówi Kamil Karaszewski z Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czarny Wąż. Wojowie z tabletami

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2015 15:00
- Na co dzień używamy smartfonów i komputerów, ale to w średniowieczu nasze życie zamienia się w bajkę - przekonują członkowie Drużyny Wojów i Rzemieślników "Czarny Wąż".
rozwiń zwiń