Mikromusic głośno o krzywdzie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 14:00
Pochodząca z Wrocławia formacja Mikromusic dotąd kojarzyła się z przyjemnymi, jazzującymi kompozycjami i miłymi dla oka teledyskami. Najnowsza propozycja zespołu przynosi w tym temacie zmianę o 180 stopni.
Audio
  • Wokalistka formacji Mikromusic - Natalia Grosiak - zdradziła w Czwórce, w jakich miastach jest najlepsza koncertowa publika (Czwórka/Stacja Kultura)
Natalia Grosiak
Natalia GrosiakFoto: Jacek Konecki

Premiera nowego teledysku grupy "Za mało" nie pozostawi nikogo obojętnym. Klip jest bardzo sugestywny i robi duże wrażenie. - Teledysk pokazuje to, że codziennie korzystamy z rzeczy, które powstały w wyniku krzywdy innych istot. Do niedawna nie wiedziałam nawet, że kurtki puchowe to jest totalne zło. Skóra, futro, mięso i wiele, wiele innych rzeczy, np. sztuczne rzęsy z futra norek. To wszystko, co używamy, nosimy często dzieje się kosztem strasznego lęku, cierpienia, bólu zwierząt, które są hodowane by sprawiać nam przyjemność, a my nie umiemy się często do tego przyznać. Podobnie jest z jedzeniem. Zależało mi, żeby zwrócić na to uwagę - mówi w Czwórce wokalistka zespołu Natalia Grosiak.

Wcześniej zespół nie budził aż takich kontrowersji swoimi teledyskami i muzycznymi pomysłami. Skąd taka zmiana? - To wynika z tego, że ten teledysk to jest akurat mój pomysł, a Mikromusic to znacznie więcej osób. Za tę ideologiczną stronę odpowiadam ja i staram się codziennie w trasie robić małe ideologiczne pranie mózgu - mówi ze śmiechem gość "Stacji Kultura". - Widzę, że to powoli odnosi skutki.

Mikromusic wciąż promuje wydany w marcu 2013 roku czwarty studyjny album "Piękny koniec". Z wydawnictwa pochodzi m.in. nagranie "Takiego chłopaka", które spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem i okazało największym przebojem w karierze zespołu. Nic dziwnego, że większość koncertów grupy jest wyprzedana i spotyka się z entuzjastycznymi reakcjami.

- Uwielbiam grać koncerty z Mikromusic, bo zawsze po nich dostajemy bardzo dużo dobrej energii od publiczności, a to łechce. Są jednak różni odbiorcy i powiem to bez ogródek. Najlepsza publiczność to Warszawa, Poznań i Kraków. To jest tak, że w tych miastach odbiorcy są najbardziej szaleni, idą na żywioł, a to automatycznie dla nas jest zastrzykiem mocy - opowiada Grosiak.

(ac/kul)

Czytaj także

Możdżer o Danielssonie i Fresco: mamy wspólną wrażliwość, czujemy wspólny puls

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 16:06
Leszek Możdżer to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, odważny eksperymentator, posiadający własny język muzyczny. Teraz powraca z nową płytą pt. "Polska".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Karolak - jazz to była muzyka inteligencka

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 08:00
Wojciech Karolak, muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, miał zostać plastykiem. Stało się jednak inaczej i muzyk na trwałe wpisał swoje nazwisko do kanonu polskiego jazzu. W Czwórce wspominał początku polskiej muzyki jazzowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Włodek Pawlik: z Randy'm rozumiemy się nie tylko w dźwiękach

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 17:20
W 2012 roku Włodek Pawlik nagrał płytę "Night in Calisia" z okazji 1850-lecia miasta Kalisz. O nominacji do Grammy artysta dowiedział się 7 grudnia 2013 roku. - Nie wiedziałem czy to jawa, czy sen - przyznaje w Czwórce.
rozwiń zwiń