Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 22:10
Sportowe podsumowanie dnia - 15 stycznia 2017.
Kamil Stoch
Kamil StochFoto: facebook Kamila Stocha

Drugi konkurs skoków narciarskich w Wiśle i drugie zwycięstwo Kamila Stocha. W niedzielnym konkursie Pucharu Świata polski skoczek nie dominował już tak nad rywalami jak to było w sobotę i tym razem zwyciężył z przewagą punktu i dwóch dziesiątych nad Norwegiem Danielem Andre Tande, Trzecie miejsce zajął Słoweniec Domen Prevc.
W pierwszej dziesiątce konkursu mieliśmy dziś jeszcze jednego polskiego skoczka - Maciej Kot był piąty. Na 11. miejscu sklasyfikowano Piotra Żyłę.
W przyszły weekend kolejne zawody Pucharu Świata - także w Polsce, ale tym razem w Zakopanem.

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zdobyli Puchar Polski.
Kędzierzynianie pokonali w finale turnieju we Wrocławiu zespół PGE Skry Bełchatów 3:1

Magdalena Gwizdoń - mimo tylko jednego niecelnego strzału nie zdołała utrzymać 10. miejsca jakie zajmowała po wczorajszym biatlonowym biegu sprinterskim - i dzisiejszy bieg na dochodzenie ukończyła na 15. pozycji. Wygrała Finka Kaisa Makarainen.

W Sanoku zakończyły się mistrzostwa Polski w w sprinterskim wieloboju w łyżwiarstwie szybkim. Wśród kobiet złoto dla Natalii Czerwonki, ale tuż za nią ukończyły zawody przedstawicielki młodej fali polskich panczenów - Karolina Bosiek i Andżelika Wójcik.
Rywalizację sprinterów wygrał Artur Nogal przed Sebastianem Kłosińskim i Piotrem Michalskim  Poza podium na czwartym miejscu sklasyfikowano Zbigniewa Bródkę.

Polscy hokeiści na trawie zdobyli złoty medal halowych młodzieżowych mistrzostw Europy. Polacy w finale pokonali Austriaków 5:4.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia - posłuchajcie.

Johanna Konta lepsza od trzeciej rakiety świata.

Popołudniowy przegląd sportowy - 13 stycznia 2017.