Słowiński Park Narodowy jest położony w środkowej części wybrzeża. Jego granicę od północy stanowi brzeg morza, a w okolicy znajduje się jezioro Łebsko, lasy, torfowiska oraz jezioro Gardno. To wspaniałe miejsce, które jak poradził Krystian Tyrański warto odwiedzić, a będąc już na miejscu dokumentować na bieżąco zabierając ze sobą Rodzinny dziennik ekspedycyjny!
Każdy odkrywca, powinien prowadzić taki zeszyt i właśnie w nim, zapisywać oraz umieszczać swoje spostrzeżenia, przemyślenia i doświadczenia związane z daną wyprawą, dniem czy chwilą. - Kiedy przyjeżdża się Parku od razu pojawiają się w naszej głowie pewne myśli, które warto odnotować, aby w przyszłości do nich wrócić - wyjaśnił podróżnik i od razu zacytował fragment swojego wpisu z pierwszej wyprawy do jednego z Parków Narodowych.
Jak zaznaczył zaś Franio, który właśnie wrócił z eksploracji Słowińskiego Parku Narodowego, najciekawsze było dla niego wgryzające się w ląd morze. - Wygląda ono jakby miało zęby, bo pozostawia po sobie niewielkie klify - wyjaśnił mały podróżnik dodając, że duże wrażenie zrobiły na nim również "tańczące drzewa" oraz wydmy, czyli góry piaskowe ruszające się pod wpływem wiatru.
Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy:
14:13 2024_02_13 14_59_46_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 W "Popołudniku" w Polskim Radiu Dzieciom: Poradnik dla uczestników przygodowego wyzwania cz. 2.
Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.
Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom: 22 645 20 55
"Dzika Odyseja" w Słowińskim Parku Narodowym
"Dzika Odyseja" w Słowińskim Parku Narodowym
"Dzika Odyseja" w Słowińskim Parku Narodowym
Audycja: Popołudnik
Prowadzi: Jacek Zawada
Data emisji: 13.02.2024
Godzina emisji: 15.00.
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!