RIO 2016

Rio 2016: porażka Arlety Podolak w 1/16 finału kat. 57 kg

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 16:55
Arleta Podolak (Czarni Bytom) przegrała przez ippon w dogrywce z Chen-Ling Lien z Tajwanu w 1/16 finału turnieju judo w kategorii 57 kg w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
Polka Arleta Podolak (biała judoga) w pojedynku eliminacyjnym w judo (kat. 57 kg.) z Chen-Ling Lien z Tajwanu Foto: PAP/Adam Warżawa

Serwis specjalny
Rio 2016

Podolak, mistrzyni świata juniorek z 2013 roku, była pierwszą z reprezentantek Polski w judo, które przystąpiły do rywalizacji w igrzyskach w Brazylii.

Po czterech minutach podstawowego czasu walki na tablicy wyników był remis, dlatego doszło do dogrywki. A w niej Azjatka zwyciężyła w parterze.

Jak poinformował portal judostat.pl, Podolak była 48. polską judoczką startującą na igrzyskach. W Rio de Janeiro wystąpią jeszcze: Katarzyna Kłys 70 kg, Daria Pogorzelec 78 kg i Maciej Sarnacki +100kg.

Kłys walczyła już w Pekinie (2008) i Londynie (2012), ale nie wygrała żadnej walki. Pogorzelec z kolei przed czterema laty zajęła siódme miejsce. Sarnacki jest debiutantem.

Do tej pory najlepszy bilans pojedynków na IO ma Waldemar Legień - 10-0. Zdobywał złote medale w Seulu (1988) i Barcelonie (1992). Mistrz olimpijski z Atlanty (1996) Paweł Nastula wygrał osiem walk, przegrał trzy, a startował ponadto w Barcelonie oraz Sydney (2000).