Letnie numery: Jan Serce i Bluszcz z nostalgią o wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 11:50
Dwa duety umiejętnie poruszające się w elektronicznych przestrzeniach z gitarami w tle zapowiedziały nowe płyty. Oba wydawnictwa promują nowe single, których wspólnym mianownikiem są wakacje.
Jan Serce i Ula Kaczyńska
Jan Serce i Ula KaczyńskaFoto: Czwórka/arch. prywatne

Wakacje jak Nintendo

31 lipca ukaża się drugi krążek Michała Zachariasza oraz Aleksandra Czerkawskiego. Zapowiedzią tego wydawnictwa jest "Nintendo". - Dla nas tytułowe "Nintendo" to metafora przemijającego lata. To kolejna piosenka z cyklu "szczere historie życiówki" - opowiadają muzycy. - Cały czas kierujemy się zasadą, że robimy muzykę, której sami chcielibyśmy słuchać. A Olek pisze teksty, które przypominają serialowe scenariusze - dodaje Michał Zachariasz.

Oficjalna premiera singa "Nintendo" odbędzie się 10 lipca 2020 roku.


Posłuchaj
54:32 2020_07_08 09_05_25_PR4_Wszystko_gra.mp3 Jak brzmią nowe piosenki od duetów Jan Serce i Bluszcz?. (Wszystko gra/Czwórka)

 

Bluszcz i Ula Kaczyńska Bluszcz i Ula Kaczyńska

Mars-wolty duetu Bluszcz

Po wakacjach z trzecim albumem powróci wrocławski duet Bluszcz. Promuje go "Mars Volta" - singiel inspirowany post-punkowym klimatem i nostalgią polskiej sceny lat 80. - O ile nasza debiutancka płyta "Junior" była bardziej chillowa, o tyle nowy numer jest surowy i "ubrudzony" punkowymi riffami. Mnie kojarzy się z latami 80. i polskim low-fi rockiem spod znaku pierwszych płyt Obywatela GC - wyjaśnia Jarek Zagrodny i dodaje, że w warstwie tekstowej piosenka stawia pytanie o potrzebę romantyzmu we współczesnym społeczeństwie. 

Bluszcz / Mars Volta

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Michał Zachariasz, Aleksander Czerkawski (Jan Serce), Jarek Zagrodny (Bluszcz)

Data emisji: 08.07.2020

Godzina emisji: 9.05

kul/kd

Czytaj także

Kamp!: zaczęliśmy słuchać siebie i wróciliśmy do melodii

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 14:00
"Play me dirty" to pierwszy z zaplanowanych na ten rok singli grupy Kamp!. - Nie jest tajemnicą, że w ubiegłym dotarliśmy do punktu, w którym przyszłość zespołu stanęła pod znakiem zapytania. Przy pracy nad tym numerem uwierzyliśmy, że jeszcze coś z nas będzie - wspomina Michał Sodowy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Geniusz" Rasmentalism. O szukaniu pilota do siebie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 12:30
"Geniusz" to ósmy wspólny album Rasmentalism. - Myśle, że znalezienie pilota do siebie oznaczałoby koniec robienia muzyki. Tworzenie i pisanie to jednak jest poszukiwanie, a kolejne płyty są jak "check pointy" na tej mapie - mówi Ras. - A nawet gdybyśmy mieli już te piloty, to zawsze znajdzie się jakiś nieodkryty kanał - dodaje Ment.
rozwiń zwiń