Polskie Radio

Polskie Radio nominowane do Mobile Trends Awards 2022

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 10:30
Aplikacja radiowej Czwórki oraz serwis Pałac Saski otrzymały nominacje w konkursie Mobile Trends Awards 2022. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży technologii mobilnych, przyznawane firmom, które z sukcesem wykorzystały te technologie w swoich projektach. Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów IT wyłania najlepsze projekty w kilkunastu kategoriach. Gala konkursu MTA dziś (28 marca) o godzinie 19 w Krakowie. 
Projekty Polskie Radia nominowane do Mobile Trends Awards 2022
Projekty Polskie Radia nominowane do Mobile Trends Awards 2022Foto: mat. pras.
  • Polskie Radio zostało nominowane w kategorii "Czas wolny" - za aplikację radiowej Czwórki, oraz w kategorii "Mobile Web" - za serwis Odkryj Pałac Saski (Polskie Radio i Spółka Celowa Pałac Saski za stronę www.odkryjpalacsaski.pl). 
  • Mobile Trends Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Już od 12 lat nagrody przyznawane są firmom i instytucjom, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Co roku konkurują ze sobą silne marki, które oceniane są za perfekcję, dostosowanie się do potrzeb użytkowników, innowacyjność oraz rozpoznawalność.
  • Statuetki Mobile Trends Awards wręcza Kapituła Konkursowa, w której skład wchodzą eksperci od lat związani z branżą mobile.

Wśród nominowanych w konkursie Mobile Trends 2021 była radiowa Jedynka za aplikację dla słuchaczy Programu Pierwszego Polskiego Radia - w kategorii ŻYCIE CODZIENNE, a w kategorii STRONA MOBILNA / RWD - KULTURA I EDUKACJA - Polskie Radio nominowano za stronę podcasty.polskie radio.pl i nagrodzono za serwis GalaktykaLema.pl. Wówczas w tej kategorii nominowano także Polskie Radio we współpracy z Kancelarią Sejmu RP - za stronę konstytucja3maja.gov.pl

Rok wcześniej, w kategorii STRONA MOBILNA / RWD - KULTURA I EDUKACJA Polskie Radio nominowano za stronę podcasty.polskieradio.pl oraz - razem Biurem programu "Niepodległa" - przyznano statuetkę za stronę bitwa1920.gov.pl. Wówczas w kategorii ŻYCIE CODZIENNE nominowano też Polskie Radio za aplikację Polskiego Radia Kierowców

Kiedy w minionym roku ponownie nominowano kilka ważnych projektów portalu Polskiego Radia, wicedyrektor portalu Polskiego Radia Krzysztof Kossowski mówił wówczas, że już samo znalezienie się w tym gronie - i to trzech naszych projektów jest dużym sukcesem. - Wszystkie projekty, o których mówimy zostały od zera wykonane przez zespół programistów portalu Polskiego Radia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia.

PROJEKTY NOMINOWANE DO MOBILE TRENDS AWARDS 2022 

* Aplikacja Czwórki 

Aplikacja radiowej Czwórki ma ponad 40 kanałów tematycznych, zawiera podcasty oraz możliwość odsłuchiwania materiałów na żądanie. Jej użytkownicy posiadają dostęp do archiwalnych audycji oraz możliwość odsłuchiwania interesującej pozycji w dowolnym momencie. W specjalnej zakładce z podcastami znajdziemy kilka kategorii: Sztuka, Biznes, Edukacja, Zdrowie, Historia, Rodzina i Dzieci, Rozrywka, Muzyka, Wiadomości i Nauka. Biblioteka podcastów jest na bieżąco aktualizowana. Nowa aplikacja pozwala zajrzeć do radiowego studia. Wystarczy jedno kliknięcie, by uruchomić stream wideo Czwórki lub Polskiego Radia 24. Aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Google Play oraz App Store. 

aplikacja czwórki czwórka 1200.jpg

Aplikacja Czwórki jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Użytkownicy znajdą tam najnowszą muzykę, Dj-sety, playlisty, bogatą ofertę podcastów, wywiadów i koncertów. 

Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać TUTAJ >>>

Aplikacja oferuje łatwy dostęp do wszystkich multimedialnych treści tworzonych przez zespół Czwórki. Można za jej pośrednictwem zarówno słuchać radia w czasie rzeczywistym, jak i odsłuchiwać audycje w formie podcastów. Słuchacze znajdą tam także pełną ramówkę, playlisty, artykuły, wywiady w formie video i treści z muzycznego bloga Czwórki. Dziennikarze Czwórki udostępnili już ponad dziewięćset podcastów w dwudziestu kategoriach, m.in. o muzyce, sporcie, podróżach, nowych technologiach, ekologii, wierze, psychologii czy historii. 

Aplikacja Czwórki umożliwia również tworzenie i zapisywanie własnych playlist z ulubionym audycjami i podcastami. Z myślą o kierowcach opracowany został w aplikacji tryb samochodowy pozwalający na bezpieczne słuchanie Czwórki w trakcie jazdy. 


* ODKRYJ PAŁAC SASKI

W tym roku nominowano także wyjątkowy projekt internetowy Polskiego Radia - Odkryj Pałac Saski. To multimedialna, interaktywna podróż przez dzieje utraconych skarbów Warszawy - dzięki nowoczesnej narracyjnej stronie internetowej odkryjpalacsaski.pl. Zawarto tu setki ilustracji, dziesiątki ciekawostek, animacji i infografik oraz łamigłówki, których rozwiązanie daje dostęp do treści premium - to wszystko czeka na odwiedzających edukacyjną platformę przygotowaną przez Polskie Radio i Spółkę Celową Pałac Saski. 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia 


Serwis dostępny jest w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, ukraińskiej i rosyjskiej. Strona odkryjpalacsaski.pl została przygotowana dzięki współpracy Polskiego Radia i Spółki Celowej powołanej w celu odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ul. Królewskiej. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Pałac Saski Odkryj Pałac Saski serwis 1200x660-saski_01A.jpg

Serwis odkryjpalacsaski.pl to więcej niż klasyczna strona internetowa. To wirtualna wycieczka po trzech wiekach pasjonującej historii tego miejsca. Staraliśmy się więc zaprojektować doświadczenia użytkownika w taki sposób, aby odwiedzający stronę mógł szybko prześledzić najważniejsze wydarzenia w dziejach pałacu i poznać ludzi z nim związanych, ale również aby mógł się dowolnie zagłębiać w tematach które go szczególnie interesują. Wprowadziliśmy też pewne elementy grywalizacji, aby zaangażować odbiorców i pomóc im zrozumieć dzieje, które opisujemy. 

oprac. rk  

Czytaj także

Mobile Trends Awards 2020 rozdane. Nagrodzono Polskie Radio i Biuro Programu Niepodległa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 08:00
Polskie Radio ze statuetką Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna/ RWD - Kultura i edukacja". Publiczny nadawca, wspólnie z Biurem Programu Niepodległa, otrzymał nagrodę za serwis specjalny bitwa1920.gov.pl, poświęcony Bitwie Warszawskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prezes Polskiego Radia: serwis o Bitwie Warszawskiej wśród głównych form rozpowszechniania wiedzy o tym wydarzeniu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 14:00
Polskie Radio otrzymało statuetkę Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna / RWD - Kultura i edukacja". Nagrodę przyznano za serwis specjalny bitwa1920.gov.pl poświęcony Bitwie Warszawskiej. - Jestem bardzo dumna i bardzo szczęśliwa - podkreśliła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. - To jedna z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w Polsce - dodała.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio z nagrodą w konkursie Mobile Trends Awards 2020

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 15:01
Niezwykle miło jest nam poinformować, że w dniu wczorajszym Polskie Radio SA wspólnie z Biurem Programu Niepodległa zostało nagrodzone pierwszym miejscem w konkursie Mobile Trends Awards 2020 w kategorii: "Strona mobilna / RWD – Kultura i edukacja" za serwis specjalny https://bitwa1920.gov.pl, poświęcony Bitwie Warszawskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sukces portalu Polskiego Radia. Galaktyka Lema z nagrodą Mobile Trends Awards 2021

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 21:16
Serwis Galaktyka Lema - interaktywny serwis internetowy, przygotowany przez portal PolskieRadio.pl w setną rocznicę urodzin pisarza - został nagrodzony w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards 2021. Projekt zdobył pierwszą nagrodę w kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja".
rozwiń zwiń