Polskie Radio
Section05
aplikacja

Aplikacja mPolona. Dyrektor Biblioteki Narodowej: to dostęp do 4 mln obiektów

- Pracuję w Bibliotece Narodowej ponad 30 lat i pamiętam, że moim przywilejem było wejście do magazynu rękopisów i wzięcie z półki dowolnego tekstu. Bardzo lubiłem korzystać z tego przywileju, a teraz każdy z państwa jest częścią tego niezwykłego doznania, jakim jest wzięcie z półki rękopisów - mówił w Dwójce dr Tomasz Makowski. Kierowana przez niego Biblioteka Narodowa wciąż rozwija aplikację mPolona na urządzenia mobilne.
Zobacz więcej na temat:  Biblioteka Narodowa Tomasz Makowski Paweł Siwek Polona cyfrowe zbiory aplikacja mobilna aplikacja Dwójka mPolona

SoundED- śpiewaj i ucz się. Nowa aplikacja wspierająca naukę

Grupa studentów stworzyła aplikację SoundED, która stanowi połączenie światów muzyki, nauki i nowych technologii. Ma pomóc w przyswajaniu materiału. - Dzięki aplikacji możemy połączyć naukę z przyjemnością, czyli słuchaniem muzyki - mówi Anna Koziara, współtwórczyni SoundED.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka nowe technologie aplikacje mobilne aplikacja NAUKA studenci Piotr Firan T-raperzy znad Wisły Grzegorz Wasowski

Jak brzmi zdjęcie kosmosu? Warszawscy studenci stworzyli aplikację zmieniającą obraz w dźwięk

Każdy z nas czasem słyszał "kosmiczne dźwięki", przywodzące na myśl bezkres wszechświata. Okazuje się, że dziś dowolne zdjęcie kosmosu da się zamienić na odgłos, który odda jego piękno i tajemniczość. Taką możliwość stworzyli studenci z Warszawy, którzy napisali program do sonifikacji obrazu.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA NAUKA aplikacja wynalazek Tomasz Miara Trójka

Jak nie zgubić się w lesie? Skorzystaj z mobilnego Banku Danych o Lasach

Polskie lasy są pełne wyjątkowych i urokliwych miejsc, w których znajdziemy nie tylko przyrodnicze perełki, ale również miejsca rekreacyjne, szlaki rowerowe czy ścieżki edukacyjne. Każdy powód jest dobry, żeby odwiedzić las, jednak do wędrówki trzeba się odpowiednio przygotować, żeby nie zabłądzić i z łatwością odnaleźć drogę powrotną. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Lasy Państwowe społeczeństwo aplikacja poradnik nawigacja

Bolt ogłasza strategiczne partnerstwo i dodaje kilkaset kierowczyń do platformy

Strategiczne partnerstwo z kobiecą flotą to kolejny krok mający na celu rozwijanie kategorii “Kobiety dla kobiet”, którą firma uruchomiła latem ubiegłego roku. Dzięki połączonym siłom Bolt i ALEDRIVE na polskie ulice wyjedzie jeszcze w tym roku nawet kilkaset kierowczyń w zielono-fioletowych barwach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców taksówki aplikacja kierowca samochody bezpieczeństwo na drodze kobieta

Rozpoznaj jadalne rośliny w twojej okolicy. Pomoże darmowa aplikacja

W Polsce rośnie dziko ponad tysiąc gatunków roślin. - Prawdziwy eden, który zaczyna się już za oknem naszych domów - mówi w "Czterech porach roku" w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Jastrzębski - współtwórca darmowej aplikacji Eden, która po zainstalowaniu wskaże drogę do dziko rosnących, ale jadalnych roślin znajdujących się w naszym otoczeniu. 
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska rośliny zioła aplikacja zdrowie dieta