Polskie Radio
Section05
Polskie Radio

Kornel Morawiecki o serwisie "Sprawiedliwa wśród narodów"

Marszałek-senior Sejmu Kornel Morawiecki ma nadzieję, że nowy portal internetowy Polskiego Radia 24 o relacjach polsko-żydowskich pomoże zmienić nastawienie młodych Izraelczyków do zagadnień historycznych związanych z obydwoma krajami. - Mam nadzieje, że młodzi Izraelczycy zrozumieją fakty, które miały miejsce - powiedział Kornel Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Żydzi Izrael Auschwitz Holokaust Polskie Radio

"Kandydatura Adamowicza jest nie do zaakceptowania"

- Grzegorz Schetyna zdaje sobie sprawę, że kandydatura prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest dla nas nie do zaakceptowania. Uważamy, że jest to polityk, który się skompromitował. Skompromitował się błędami w swoich oświadczeniach majątkowych. Nie podobał nam się też jego udział w kwestii związanej z promocją OLT Express, czyli kwestii Amber Gold – powiedziała w Rozmowie Polskiego Radia 24 Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Nowoczesna Paweł Adamowicz Katarzyna Lubnauer Platforma Obywatelska POLSKA

Jak zakończy się spór Izrael-Polska?

- Spór Izrael-Polska może się skończyć dobrze. Po takim wielkim przesileniu może nastąpić otrzeźwienie, po jednej i po drugiej stronie. Jesteśmy dwoma narodami bardzo sobie bliskimi. Żydzi i Polacy są bardzo podobni również w relacjach emocjonalnych – powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król. O sporze Polska-Izrael mówili także Piotr Semka (Do Rzeczy), korespondent Michał Żakowski i Grzegorz Ślubowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Izrael IPN Holokaust