Polskie Radio
Section05
Polskie Radio

"Klimat i my". Drugi dzień Pikniku Naukowego Polskiego Radia i CNK

Największa plenerowa impreza naukowa w Europie w tym roku przeniosła się do internetu. Trwa drugi dzień Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w wersji online – wydarzenia pełnego fascynujących spotkań z ekspertami, naukowych pokazów oraz warsztatów. Na antenach Polskiego Radia można usłyszeć materiały reporterskie, relacje z wydarzenia i audycje specjalne, a wszystko zgodnie z tegorocznym hasłem "Klimat i my". Wydarzenie odbywa się w dniach 8 -15 maja 2021 roku.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Piknik Naukowy Polskie Radio Centrum Nauki Kopernik klimat

"Klimat i my" - Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Największa plenerowa impreza naukowa w Europie w tym roku przeniosła się do internetu. Rusza drugi dzień Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w wersji online - wydarzenia pełnego fascynujących spotkań z ekspertami, naukowych pokazów oraz warsztatów. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia można usłyszeć materiały reporterskie, relacje z wydarzenia i audycje specjalne, a wszystko zgodnie z tegorocznym hasłem "Klimat i my". Wydarzenie odbywa się w dniach 8 -15 maja 2021 roku.
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy Polskie Radio Centrum Nauki Kopernik klimat

Drugi dzień 24. Pikniku Naukowego [WIDEO]

Największa plenerowa impreza naukowa w Europie w tym roku przeniosła się do Internetu. Przed nami drugi dzień Pikniku Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w wersji online – wydarzenia pełnego fascynujących spotkań z ekspertami, naukowych pokazów oraz warsztatów. Na antenach Polskiego Radia można usłyszeć zapowiedzi, materiały reporterskie, relacje z wydarzenia i audycje specjalne, a wszystko zgodnie z tegorocznym hasłem "Klimat i my". Wydarzenie odbywa się w dniach 8-15 maja 2021 roku.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio Centrum Nauki Kopernik ekologia Warszawa klimat

"Będzie klimatycznie". Dyrektor radiowej Czwórki zaprasza na Piknik Naukowy Polskiego Radia

- Nie trzeba mieć specjalistycznego wykształcenia, żeby zrozumieć zagadnienia związane z 24. Piknikiem Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Wiele naszych codziennych działań może doprowadzić do poprawy klimatu i naszej przyszłości - mówiła w Polskim Radiu 24 dyrektor radiowej Czwórki Hanna Dołęgowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio NAUKA Piknik Naukowy klimat

Głosowanie ws. Funduszu Odbudowy. Komentarze polityków

– Sytuacja jest we wszystkich demokracjach na świecie zupełnie normalna. To znaczy w sprawach bardzo ważnych, wychodzących poza bieżącą walkę polityczną (...) często się zdarza tak, że opozycja głosuje razem z rządzącymi, uznając, że jest to w interesie po prostu kraju. Mam nadzieję, że to jest pierwsza jaskółka pewnej normalizacji stosunków w parlamencie, w polskiej polityce, że po prostu będziemy mieli w końcu partnerów po stronie opozycyjnej, którzy nie mówią "nie, bo nie" – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel (PiS). Gośćmi audycji byli także Adrian Zandberg z Lewicy, Marcin Kierwiński z PO i Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Błażej Spychalski Adrian Zandberg Radosław Fogiel Trójka Polskie Radio polityka POLSKA Marcin Kierwiński Beata Michniewicz fundusze unijne fundusze europejskie fundusze ue Krajowy Plan Odbudowy

Dyrektor NCK: międzynarodowi partnerzy docenili naszą pracę

 - Nie przypisuję sobie tej nagrody, my ją otrzymaliśmy, ale ona jest dla instytucji kultury, które wspierają Festiwal EUFONIE.  To też hołd dla naszego wielkiego mistrza Krzysztofa Pendereckiego, który od początku nas dopingował, to ukłon w stronę artystów, solistów i wielkich orkiestr, docenienie łączenia różnych form muzycznych oraz słuchaczy - powiedział w Polskim Radiu 24 Dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 KULTURA Narodowe Centrum Kultury Eufonie

Rusza 28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. W. Rutkiewicz

- To jest taka przygoda z górami i filmem, która myślę, że niemalże każdego może zainteresować, zaintrygować i wciągnąć. Nie tylko jest to święto filmu, ale tych wszystkich, którzy kochają wypoczynek, kochają góry - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.    
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska KULTURA góry muzeum festiwal filmowy

"Sercem Polak, a talentem świata obywatel". Polskie Radio w hołdzie artystom-emigrantom

Dziś (7.05) premierę ma album Polskiego Radia "Sercem Polak, a talentem świata obywatel". To wyjątkowe wydawnictwo, prawdopodobnie po raz pierwszy w takim wymiarze i przekroju ukazujące dorobek Polaków mieszkających i tworzących na emigracji oraz ich wkład do światowego dziedzictwa kulturowego.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio płyta Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański Rada Mediów Narodowych

"Sercem Polak, a talentem świata obywatel". Polskie Radio w hołdzie artystom-emigrantom

Dziś (7.05) premierę ma album Polskiego Radia "Sercem Polak, a talentem świata obywatel". To wyjątkowe wydawnictwo, prawdopodobnie po raz pierwszy w takim wymiarze i przekroju ukazujące dorobek Polaków mieszkających i tworzących na emigracji oraz ich wkład do światowego dziedzictwa kulturowego.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio płyta Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański Rada Mediów Narodowych Trójka

"Sercem Polak, a talentem świata obywatel". Premiera wyjątkowego albumu Polskiego Radia

Dziś premiera albumu Polskiego Radia "Sercem Polak, a talentem świata obywatel". To wyjątkowe wydawnictwo, prawdopodobnie po raz pierwszy w takim wymiarze i przekroju ukazujące dorobek Polaków mieszkających i tworzących na emigracji i ich wkład do światowego dziedzictwa kulturowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Cyprian Kamil Norwid Fryderyk Chopin Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański album społeczeństwo POLSKA

"Problemy wynikają z nałożenia wzajemnych sankcji". Paszak o umowie inwestycyjnej między UE a Chinami

- Trwają prace techniczne nad tłumaczeniem tekstu umowy, nadal trwają ostateczne poprawki prawnicze i komunikat wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej stanowi raczej właśnie taką konstatację, związaną z obecnym stanem stosunków Unia Europejska-Chiny, w tym wymiarze politycznym - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Paszak z Warsaw Institute, analityk ds. Azji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Chiny Unia Europejska Komisja Europejska