Polskie Radio
Section05
POLSKA

Rząd przedstawi dziś szczegółowe kryteria naboru do zespołów szczepieniowych

O godzinie 9.30 rząd przedstawi w piątek informacje o tym, które placówki medyczne będą mogły szczepić Polaków przeciwko koronawirusowi. - Poinformujemy o szczegółowych warunkach, jakie te podmioty będą musiały spełnić - powiedział Polskiemu Radiu szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 szczepionka Koronawirus w Polsce rząd Mateusza Morawieckiego zdrowie społeczeństwo koronawirus pandemia POLSKA

Ogłoszenie procedury szczepień przeciw COVID-19 jeszcze dziś. Szczegóły poda KPRM

W piątek przed południem - zgodnie z zapowiedzią szefa KPRM Michała Dworczyka - odbędzie się konferencja, podczas której ma zostać ogłoszona procedura szczepień przeciw COVID-19. Według deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego szczepienia rozpoczną się od lutego lub od marca przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce społeczeństwo koronawirus zdrowie pandemia choroby płuc COVID-19 POLSKA Ministerstwo Zdrowia

Szef MSWiA: nie dopuszczę do sytuacji linczu medialnego wobec policji

- W żadnym wypadku, jako minister spraw wewnętrznych i administracji, nie dopuszczę do sytuacji linczu medialnego, czy politycznego wobec polskiej policji i jej funkcjonariuszy - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński, odnosząc się do działań policji podczas ostatnich demonstracji.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Kamiński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA policja polska policja służby i bezpieczeństwo POLSKA

Kilkadziesiąt wydarzeń, tysiące uczestników. Za nami GovTech Festival - pierwsze takie wydarzenie w Polsce

Kilkadziesiąt wydarzeń, w tym webinaria, hackathony i konkursy, oraz tysiące uczestników - tak wyglądał GovTech Festival, czyli trwający miesiąc cykl inicjatyw online, w których udział mógł wziąć każdy zainteresowany. Uczestnicy hackathonów i konkursów otrzymali nagrody pieniężne o łącznej wartości prawie 600 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  internet startup POLSKA cyfryzacja społeczeństwo

Zmiany na mapie Transeuropejskiej Sieci Transportowej. Spotkanie ministrów transportu Grupy V4

Komisja Europejska rozpoczęła przegląd i rewizję Transeuropejskiej Sieci Transportowej. W związku z tym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Marek Gróbarczyk uczestniczyli w wideokonferencji ministrów ds. transportu państw Grupy Wyszehradzkiej. Spotkanie zostało zorganizowane przez polską prezydencję w V4.
Zobacz więcej na temat:  transport Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury drogi infrastruktura POLSKA GOSPODARKA