Polskie Radio
Section05
POLSKA

Wpis Donalda Tuska na Twitterze. "Drugi atak na Polskę"

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" – napisał w niedzielę na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Jego wpis skomentował w audycji Jeden na Jednego poseł PiS Jarosław Krajewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska Parlament Europejski Europarlament POLSKA

"Wyprzedano obcym koncernom majątek Polski"

– Książka „Skok na banki” to historia tego, jak obecnie funkcjonujący sektor bankowy się kształtował i jak doszło do sytuacji, w której w latach 90. wyprzedano większość banków. Opisuję jak wyglądały te transakcje i kto w nich uczestniczył – powiedział w Polskim Radiu 24 autor książki Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor bank pieniądze banki książki Leszek Balcerowicz Hanna Gronkiewicz-Waltz Marek Belka POLSKA

Rezolucja ws. Polski. "Nie wchodźmy w targowicki paradygmat"

Europosłowie na sesji w Strasburgu przyjęli krytyczną wobec Polski rezolucję. Parlament Europejski rozpoczął też procedurę uruchamiającą artykuł 7. unijnego traktatu. Na razie mowa jest o pierwszym etapie, czyli wniosku do krajów stwierdzającym zagrożenie dla praworządności w Polsce. O sprawie mówili goście audycji "Tydzień kontra tydzień".
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Unia Europejska POLSKA Adrian Stankowski Krzysztof Grzesiowski UE