Polskie Radio
Section05
POLSKA

"Uczył nas zawierzenia Maryi". Mija 15. rocznica śmierci Jana Pawła II

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Ksiądz Krzysztof Czapla, pallotyn z Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem powiedział, że poprzez tę zbieżność wydarzeń Jan Paweł II wskazuje na lekarstwo dla współczesnego świata, którymi jest zawierzenie Maryi oraz Miłosierdziu Bożemu.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Karol Wojtyła papież społeczeństwo religia Kościół wiara aktualności katolickie katolicyzm POLSKA

Wsparcie w czasie pandemii. Minister rozwoju: pracujemy nad programem 1000+

- Pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad programem 1000+, w postaci bonów o wartości 1000 zł, które można wydać na wycieczkę, czy inne wydarzenie związane z turystyką - powiedziała w Radiu Maryja minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Jadwiga Emilewicz Ministerstwo Rozwoju rząd Mateusza Morawieckiego infrastruktura gospodarka polska Koronawirus w Polsce koronawirus POLSKA

Wsparcie dla artystów w czasie pandemii. Opublikowano projekt rozporządzenia

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia, który w związku z pandemią koronawirusa przewiduje wsparcie finansowe m.in. dla artystów, twórców i animatorów kultury. Zgodnie z projektem wsparcie ma wynieść do 20 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pandemia COVID-19 KULTURA artysta SZTUKA społeczeństwo POLSKA

Politolog: zapowiada się ogromny kryzys, będziemy musieli nauczyć się żyć na nowo

- Nie wiemy, kiedy życie będzie próbowało wrócić do normy. Rozwiązania, które wyprzedzają trochę rzeczywistość, zakładają, że pandemia i kryzys z nią związany minie, że o tym zapomnimy. Powinniśmy jednak przyjąć scenariusz, że przyszłość rysuje się w zupełnie innych kolorach - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce GOSPODARKA POLSKA

Ks. Andrzej Kobyliński: niewiedza religijna jest dzisiaj przerażająca

-  Rzesze katolików dzielą przekonanie, że woda święcona nie może zawierać zarazków. To kompletna nieprawda i szamańskie podejście, całkowicie sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof, etyk, UKSW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Kościół katolicki Koronawirus w Polsce katolicyzm chrześcijaństwo wiara społeczeństwo Tomasz Terlikowski

Poseł PiS: opozycja może wydać cały budżet, bo nie ponosi odpowiedzialności

Poseł PiS Kazimierz Smoliński i Jarosław Urbaniak poseł PO dyskutowali w Programie 1 Polskiego Radia o tarczy antykryzysowej. Zdaniem posła partii rządzącej, udzielona przez władzę pomoc jest proporcjonalna do możliwości budżetu. Jego przeciwnik polityczny tłumaczył natomiast, że nie jest ona wystarczająca.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA polityka koronawirus Koronawirus w Polsce Antoni Trzmiel

Ekonomista: żaden rząd nie mógłby zrekompensować strat w wyniku pandemii koronawirusa

- Tarcza antykryzysowa to realna finansowa pomoc, dobrze zaadresowana. Będzie to pomoc dalece niewystarczająca do potrzeb, ale takich strat w gospodarce nie jest w stanie zrekompensować żaden rząd - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marian Szołucha, ekonomista z Instytutu Prawa Gospodarczego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo tarcza antykryzysowa Piotr Nisztor ekonomia

Szef MEN: nauczanie on-line wprowadziło niemal 100 proc. szkół w Polsce

- Zdajemy sobie sprawę z nowej formy pracy dla nauczycieli i ograniczeń sprzętowych. Dlatego w rozporządzeniu o kształceniu na odległość wyraźnie wspominamy, że nauczyciel musi dostosować formę pracy zdalnej do możliwości technicznych ucznia oraz do jego możliwości psychofizycznych - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dariusz Piontkowski nauczyciel szkoła szkoła podstawowa Koronawirus w Polsce edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej

Publicysta: nie można robić "clickbaitów" na śmierci ludzi tak jak "GW"

- We Włoszech ludzie umierają na skalę nieznaną od II wojny światowej. Nie można robić "clickbaitów" na śmierci ludzi tak jak "Gazeta Wyborcza". Każde media są zobowiązane do mówienia prawdy, bo Włosi teraz będą kojarzyć tę sytuację z Polską - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Włochy pandemia media Gazeta Wyborcza Antoni Opaliński