X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
bitwa warszawska

Reportaż „Bitwa”: prawda o historycznym zwycięstwie

Jedni mówią "Bitwa Warszawska", chociaż nie toczyła się ona wcale w samej Warszawie. Inni używają sformułowania "Cud nad Wisłą", chociaż ta nazwa powstała po to, by umniejszyć zasługi Józefa Piłsudskiego w sformułowaniu genialnego planu obrony. W spotkaniu z radiowym reportażem materiał Olgi Mickiewicz „Bitwa”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bitwa warszawska II Rzeczpospolita niepodległość historia Polski Józef Piłsudski

Jacek Żalek: Adamowicz powinien reprezentować interesy miasta

- Amerykanie przez raptem 200 lat zaszczepili swoją kulturę niemal całemu światu. Wynieśli do rangi symbolu te swoje patetyczne marsze. Pół świata im tego zazdrości. Oni czczą każdy kamyk, który jest wpisany w historię USA. A przecież to Polacy byli dla Amerykanów wzorem do budowania ich modelu demokracji. Nasze doświadczenia posłużyły założycielom Stanów Zjednoczonych, a polscy bohaterowie walczyli za oceanem w obronie USA - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Żalek z Porozumienia, komentując kontrowersje wokół sposobu obchodów świąt narodowych w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Westerplatte bitwa warszawska II wojna światowa USA

Prezydent: nie widzę uzasadnienia dla tak drastycznej zmiany ordynacji

Trudno się z tym zgodzić, żeby polska scena polityczna została tak drastycznie ograniczona. Ogromna część społeczeństwa nie mogłaby wtedy dokonać wyboru - mówił w środę w Jedynce o proponowanej nowej ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego prezydent Andrzej Duda. Dziś o godz. 12.30 prezydent wygłosi oświadczenie w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Marek Mądrzejewski ordynacja wyborcza Parlament Europejski bitwa warszawska NATO

Czy Cud nad Wisłą zmienił losy świata?

98 lat temu stoczyła się decydująca Bitwa Warszawska wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem "Cudu nad Wisłą" bitwa, zdecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i w opinii ekspertów uchroniła Europę przed bolszewizmem. Dla upamiętnienia tego zwycięstwa, 15 sierpnia obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Na ten temat rozmawiali w Polskim Radiu 24 goście: Wojciech Wybranowski, publicysta Do Rzeczy oraz Piotr Dmitrowicz i dr Krzysztof Jabłonka, historycy.  
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska bolszewicy Józef Piłsudski święto wojska polskiego pr24 1920 wojna 1920 wojna polsko-bolszewicka

Prezydent: Polacy obronili Europę przed "czerwoną zarazą"

W środę przed godziną 14 Wisłostradą wyruszyła Wielka Defilada Niepodległości. Przed jej rozpoczęciem swoje przemówienia wygłosili prezydent Andrzej Duda i Mariusz Błaszczak, minister Obrony Narodowej. - Uczynimy wszystko, aby polska armia była lepiej wyposażona, aby plany modernizacyjne zostały zrealizowane, aby wydatki na obronność faktycznie były zwiększane - podkreślił prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej prezydent Andrzej Duda bitwa warszawska