Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Polska - Brazylia 3:1! Biało-czerwoni najlepsi na świecie

Bartosz Orłowski 22.09.2014
Biało-czerwoni po 40 latach zostali mistrzami świata
Biało-czerwoni po 40 latach zostali mistrzami świata, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Po 40 latach przerwy polscy siatkarze zostali mistrzami świata. W finałowym meczu biało-czerwoni pokonali obrońców tytułu - Brazylijczyków - 3:1.

Zapraszamy też do słuchania relacji z meczu w radiowej Jedynce i radiowej Trójce. Mecz komentują Cezary Gurjew i Tomasz Gorazdowski.

Polska - Brazylia 3:1 [18:25, 25:22, 25:23, 25:22, KONIEC]

25-22 - JESTEŚMY MISTRZAMI ŚWIATA!!!!

23-21 - Kapitalny blok Wlazłego i dwa punkty od złota!

22-21 - Niebywałe. Lucarelli dobrze zaatakował, ale popełnł błąd przejścia dołem

21-21 - Jest remis!

19-20 - Ale biało-czerwoni nie chcą do tego doprowadzić. Nowakowski zdobywa punkt

17-20 - Coraz bliżej tie-breaka

17-19 - Niestety w bardzo ważnym momencie "Canarinhos" odskakują na dwa punkty

16-17 - Po raz pierwszy od dłuższego czasu Brazylijczycy zablokowali Mikę i to rywale są teraz na prowadzeniu

16-15 - Polska prowadzi na drugiej przerwie technicznej. Jeszcze trochę panowie, jeszcze trochę

15-13 - Mecz życia Mateusza Miki! Kapitalnie atakuje po skosie i piłka wpada w boisko

4-4 - Nowakowski jest nierówny. Najpierw punkt atakiem, a z zagrywki w siatkę

3-2 - Dwie zagrywki Brazylijczyków i dwa razy aut. A Mika zdobył przed chwilą punkt zagrywką

Zespół Lombard kiedyś spiewał o "ogromnym morzu ludzkich głów". Już wiadomo o co chodziło

POLSKA - BRAZYLIA 2:1 w setach

25-23 - Lucarelli w antenkę i wygrywamy seta 25:23

24-23 - Mika "odpalił petardę" i mamy piłkę setową!

23-23 - Ależ nerwy w końcówce

23-21 - Po ataku Kłosa ze środka brakuje nam dwóch punktów do wygrania seta

22-20 - Wlazły szaleje!

21-19 - Teraz wyszło wielkie doświadczenie Winiarskiego i znowu mamy dwa punkty przewagi

19-19 - Chaotyczna gra Polaków i jest remis

19-17 - Nowakowski czujny na siatce i zdobywa punkt z sytuacyjnej piłki

18-16 - A teraz Wlazły zatrzymał na pojedynku Visotto! Dwa punkty przewagi

17-16 - Blok-aut po ataku Wlazłego

16-15 - Bomba Wlazłego z prawego ataku i prowadzimy na drugiej technicznej. Gdyby tak jeszcze psuć mniej zagrywek

12-12 - Na razie bardzo wyrównany set

11-9 - I kolejne dwa punkty Miki

9-8 - Mika dokonuje dzisiaj cudów!

8-7 - Mamy szczęście, goście wpadają w siatkę. Prowadzimy na pierwszej przerwie. Zapowiada się bardzo emocjonujący i nerwowy set

6-6 - Kontry są naszą zmorą

5-3 - Po zagrywce Miki "Winiar" kończy z przechodzącej piłki

3-3 - Kapitalny atak Wallace'a

2-0 - "Nowakowski show". Najpierw atakuje ze środka, a potem stawia skuteczny blok

Walczymy, walczymy, walczymy!

POLSKA - BRAZYLIA 1:1 w setach

25-22 - Wygrywamy seta! Po atomowej zagrywce Wlazłego piłka wraca na naszą stronę, Zagumny wystawił na drugą linię do Miki, a ten huknął nie do obrony

17-14 - Mieliśmy w górze piłkę na 18-11, ale nie skończyliśmy. Goście nas gonią

17-11 - Winiarski "zaczapował" teraz Visotto!

16-11 - Mamy komfort na drugiej przerwie technicznej

14-9 - Niedokładne przyjęcie Brazylijczyków i Visotto atakuje w antenkę. Punkt dla nas

12-8 - Drzyzga daje odpocząć Wlazłemu i coraz częściej gra do Mateusza Miki

11-7 - Wygrywamy bardzo długą akcję. Tak wysoko jeszcze w tym meczu nie prowadziliśmy

10-7 - Przy zagrywkach Kłosa odzyskujemy trzy punkty przewagi!

7-7 - Lucarelli nabił piłkę na nasz blok, piłka wyszła w aut i z naszej przewagi nic już nie zostało

6-5 - Wlazły po raz kolejny blokowany

6-3 - Gra punkt za punkt teraz nam odpowiada

4-1 - Nareszcie zaczęliśmy grać blokiem!

2-0 - Drugiego seta zaczynamy od dwóch punktów z rzędu

Piłkarze kibicują siatkarzom

POLSKA - BRAZYLIA 0:1 w setach

18-25 - Winiarski zagrywa w aut i tak kończy się pierwszy set

16-23 - Tego seta już nie uda się chyba wygrać

14-19 - Mamy szczęście przy zagrywce Konarskiego. Piłka po taśmie wpada w boisko

11-18 - Mika zatrzymany przez Wallace'a. Wymyka nam się ten set

11-17 - Jeśli Wlazły nie będzie kończył ataków to będzie bardzo trudno podjąć walkę z mistrzami świata

11-16 - Nie jest dobrze, Lucas blokuje na środku siatki i znowu pięć punktów straty

10-13 - Kapitalna punktowa zagrywka Wlazłego!

8-13 - Wallace na prawym ataku i to jest najwyższe prowadzenie rywali w tym meczu

6-9 - Brazylijczycy bronią dzisiaj niemal wszystkie piłki

4-8 - Niestety nie kończymy swoich ataków. "Canarinhos" prowadzą na pierwszej przerwie technicznej

3-5 - Wlazły zablokowany i dwa punkty przewagi Brazylii

3-3 - A teraz tym samym popisał się Kłos. Na razie nie widać zdenerwowania w grze Polaków

1-1 - Nowakowski wbija "gwoździa" na początek

20.26 - Zaczęli!

20.25 - Skład Polski: Drzyzga, Wlazły, Kłos, Winiarski, Mika, Nowakowski, Zatorski (libero)

Skład Brazylii: Rezende, Wallace, Sidao, Murilo, Lucarelli, Lucas, Mario (libero)

20.24 - "Mazurek Dąbrowskiego" już odśpiewany

20.21 - Czas na hymny narodowe

20.21 - Jesteśmy za

20.15 - Ceazry Gurjew z radiowej Jedynki gotowy na swoim stanowisku

20.11 - Czy Wlazły junior zastąpi kiedyś tatę na parkiecie?

20.08 - Strefa kibica w Katowicach pęka w szwach

19.56 - Choć do meczu pozostało pół godziny to tak naprawdę zaczął się już wcześniej. Od gierek psychologicznych i wspólnych słownych przepychanek. Czytaj więcej>>>

Mś siatkarzy: trzeba przerwać mistrzowski lot "Kanarków"! Czas utrzeć im nosa

19.52 - Te plany chce pokrzyżować Brazylia. Gdyby "Canarinhos" wygrali finał to jako pierwsi w historii będą się cieszyć z czwartego tytułu z rzędu

19.50 - Polacy mogą też przełamać klątwę gospodarzy mistrzostw. Od 48 lat gospodarz nie został mistrzem świata. w 1966 roku u siebie wygrała Czechosłowacja

19.39 - Nie ma co jednak wyciągać daleko idących wniosków. Po pierwsze inna stawka, a po drugie w tamtym spotkaniu nie mógł zagrać jeden z najlepszych przyjmujących świata - Murillo , a atakujący Wallace grał "na pół gwizdka" z powodu urazu

19.36 - Już raz na tym mundialu z Brazylią graliśmy. Polacy wygrali 3:2. Gdyby ktoś chciał sobie tamten mecz przypomnieć to bardzo prosze

Polska - Brazylia. Biało-czerwoni pokonali mistrzów świata

19.30 - To nie jest jedyny medal polskich siatkarzy w historii mś. Osiem lat temu w Japonii biało-czerwoni wywalczyli srebrne medale. W finale przegrali z... Brazylią 0:3

19.28 - Pora napisać nową kartę historii polskiej siatkówki! Dokładnie 40 lat temu Polacy zostali mistrzami świata . Powtórka mile widziana

19.15 - Zapraszamy na relację NA ŻYWO z FINAŁU MISTRZOSTW ŚWIATA POLSKA - BRAZYLIA!