Rusza audycja i trasa koncertowa "Lata z Radiem" 2017

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 14:08
W czwartek 22 czerwca, tuż po godz. 9.00, na antenie Radiowej Jedynki zabrzmiała "Polka Dziadek" - melodia rozpoczynająca najsłynniejszą wakacyjną audycję w Polsce "Lato z Radiem". 

Radiowa Jedynka przyszykowała wiele atrakcji zarówno na antenie, jak i podczas największej w Polsce letniej trasy koncertowej. We wszystkie soboty i niedziele aż do końca sierpnia "Lato z Radiem" odwiedzi 20 miejscowości.

Gwiazdami tegorocznego "Lata z Radiem" są: Arka Noego, Maleo Reggae Rockers, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, T-Love, Blue Cafe, Jary Oddział Zamknięty, Andrzej Piaseczny, Dawid Kwiatkowski, De Mono, Viola Brzezińska, Hey, Maryla Rodowicz, Ira, Mateusz Mijał, Pectus, Michał Szpak, Cleo, Rafał Brzozowski, Patrycja Markowska, Margaret, Jerzy Grunwald, Feel, Lady Pank, Halina Młynkowa, Magdalena Steczkowska, Papa De, Tomasz Kamiński, Urszula, HLA Transplantologia, Kombii, Red Lips, Małgorzata Ostrowska, Enej, Szymon Wydra & Carpe Diem, Katarzyna Popowska, Afromental, Zakopower, Golec uOrkiestra, Ania Dąbrowska, Tercet czyli Kwartet, Bum Bum Orkestar.

Trasa Lata z Radiem 2017 Trasa Lata z Radiem 2017

Podczas wyjątkowego koncertu wyszehradzkiego, który odbędzie się w 1 lipca w Cieszynie, na scenie pojawią się również zagraniczni wykonawcy: Anna & The Barbies z Węgier oraz Nocadeń ze Słowacji.

Nie zabraknie również innych atrakcji - uczestnicy imprez będą mająi okazję zobaczyć emocjonujące widowisko iluzjonisty Macieja Pola oraz wyjątkowy program kwartetu wokalno-rozrywkowego Szafa Gra.

Koncerty poprowadzą dwa duety dziennikarzy Radiowej Jedynki: Marta Januszewska i Roman Czejarek oraz Monika Tarka i Robert Kilen. Poprowadzą też oni audycje plenerowe (w soboty w godz. 9.00-12.00 i w niedziele w godz. 10.00-12.00). Podczas popołudniowych lokalnych koncertów życzeń (soboty i niedziele w godz. 14.00-15.00) usłyszymy natomiast Sławę Bieńczycką i Bogdana Sawickiego. W soboty o godz. 17.00 na antenie radiowej Jedynki nadawane będą reportaże o miastach goszczących ekipę "Lata z Radiem". Transmisje z występów będzie można usłyszeć na antenie Radiowej Jedynki, a także obejrzeć na stronie internetowej pod adresem: latozradiem.pl oraz jedynka.polskieradio.pl. 

Tegoroczne Lato z Radiem będzie mieć także swoją "klasyczną" odsłonę. Adam Rozlach odwiedzi wiele festiwali i koncertów, o których opowie w niedziele po godz. 23.00.

Podczas wszystkich tegorocznych koncertów obecne będzie Mobilne Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Centrum jest wyposażone w gabinet laryngologiczny oraz specjalistyczną kabinę do badania słuchu. W godzinach 11.30-13.30 wszyscy chętni będą mogli wykonać bezpłatne badanie i skonsultować się z laryngologiem.

***

(mat. prasowe/ag)


PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNER GŁÓWNY:
PARTNERZY:
SPONSORZY:
PARTRONI MEDIALNI:
DZIAŁANIE REALIZOWANE POD HASŁEM: