Polskie Radio
Section05
Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny i Kacper Dworniczak w "Muzycznej Jedynce"

W "Muzycznej Jedynce" gościć będziemy Andrzeja Piasecznego oraz Kacpra Dworniczaka, młodego, utalentowanego gitarzystę klasycznego, studenta Kunst-Universität Graz w Austrii, laureata ponad 40 polskich i międzynarodowych konkursów gitarowych m.in. w Niemczech, Japonii, Francji, Stanach Zjednoczonych. Pomówimy o kulisach współpracy artystów, której owocem jest piosenka "Zanim święta". Dzisiaj jej premiera na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Andrzej Piaseczny Kamil Wicik

Eurowizja - polscy reprezentanci i polscy pretendenci [ZOBACZ WIDEO]

Dziesięciu wokalistów walczy o reprezentowanie Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2023. Wśród nich ci, którzy już walczyli o udział w eurowizyjnych koncertach: Maja Hyży, Natasza Urbańska czy Alicja Szemplińska. W historii polskich występów w konkursie częściej nasz kraj reprezentowały wokalistki lub zespoły. W pierwszej dziesiątce ogólnego zestawienia (najczęściej: głosów widzów i jurorów łącznie) Polska wystąpiła trzykrotnie: Edyta Górniak w 1994 roku zajęła drugie miejsce, grupa Ich Troje w 2003 roku - siódme miejsce i Michał Szpak w 2016 roku - ósme miejsce. Zobacz, kto przecierał eurowizyjne szlaki i kogo zachęcano do reprezentowania Polski w konkursie. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Eurowizja konkurs MUZYKA Edyta Górniak Justyna Steczkowska Kasia Kowalska Anna Maria Jopek Renata Dąbkowska Mieczysław Szcześniak Andrzej Piaseczny Michał Wiśniewski Blue Cafe Sasha Strunin Magdalena Tul Cleo Monika Kuszyńska Michał Szpak Kasia Moś GROMEE Rafał Brzozowski Krystian Ochman EBU TVP

"Pozostanie w naszych głowach i myślach". Artyści o legendzie polskiej muzyki

W wieku 74 lat niespodziewanie odszedł od nas Krzysztof Krawczyk, którego piosenki od lat kochała cała Polska. - Jego utwory są największą wartością, ale myślę o nim również jako o człowieku, którego ilekroć spotykałem, to zawsze widziałem jego uśmiech, przychylność i otwartość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Piaseczny. Jak inni artyści wspominają legendę polskiej sceny muzycznej?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Krzysztof Krawczyk Andrzej Piaseczny Muniek Staszczyk Andrzej Smolik Ryszard Poznakowski Wojciech Trzciński Andrzej Korzyński Muzyczna Jedynka

Andrzej Piaseczny wystąpił na scenie "Lata z Radiem". Wspaniały koncert!

Na scenie "Lata z Radiem" wystąpił niezwykle charyzmatyczny i dobrze znany Słuchaczom Jedynki wokalista - Andrzej Piaseczny. - Staram się podchodzić pozytywnie do pandemii i ograniczeń z nią związanych. One przeminą, a te emocje zapamiętamy na resztę życia - mówił artysta. Koncert online można było oglądać w mediach społecznościowych i na portalu Programu 1 Polskiego Radia, a w piątek ponownie wysłuchać na antenie stacji.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Piaseczny Lato z Radiem 2020

Andrzej Piaseczny: dobrze czuję się ze sobą, muzyka jest moją pasją

- Muzyka, mimo że to jest pewien rodzaj zawodu, który uprawiam od wielu lat, jest moją pasją i to powoduje, że uśmiech na twarzy jest prawdziwy. Kiedy gramy, nasze emocje przenoszą się na drugą stronę, nie tylko do publiczności, ale też przez elektroniczne komunikatory - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Piaseczny. W piątek po godz.20 koncert artysty w radiowej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  piosenka album Pop Andrzej Piaseczny Marcin Kusy