Polskie Radio
Section05
koncerty

Jest postępowanie prokuratury ws. koncertu, który zorganizował prezydent Ciechanowa

Chodzi o koncert Kasi Kowalskiej, który został zorganizowany w ostatnią sobotę przez prezydenta Ciechnowa Krzysztofa Kosińskiego. Postępowanie jest prowadzone w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - poinformował w niedzielę wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Warto przypomnieć, że włodarz miasta z ramienia PSL wcześniej opowiadał się przeciw wyborom korespondencyjnym. Twierdził, że ich przeprowadzenie zagraża mieszkańcom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze Ciechanów koncerty Koronawirus w Polsce

Prezydent Ciechanowa zorganizował serię koncertów. Wyborów nie chciał w obawie o mieszkańców

- Wyborów nie przeprowadzę, bo stwarza to niebezpieczeństwo dla mieszkańców - przekonywał prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński z PSL. Zezwolił jednak na organizację serii plenerowych koncertów w mieście. Bawiło się na nich dużo ludzi, którzy - jak widać na zdjęciach - nie przestrzegali zasad bezpiecznego dystansu. - Nie widziałem zdjęć, nie byłem na tym koncercie, ja jestem zwolennikiem przestrzegania zasad, zachowywania bezpiecznego dystansu - skomentował szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Stronnictwo Ludowe Ciechanów polityka wybory prezydenckie 2020 opozycja koncerty POLSKA Koronawirus w Polsce

Lady Gaga, Elton John i inni artyści wystąpią dla medyków. Zdalny koncert "Together At Home"

Koncerty na całym świecie zostały odwołane, to jednak nie powstrzymuje artystów przed występami dla fanów. Robią to za pośrednictwem kanałów internetowych. Teraz największe gwiazdy muzyki rozrywkowej z całego świata chcą zagrać dla medyków walczących na pierwszej linii z pandemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT KULTURA MUZYKA koronawirus pandemia kwarantanna COVID-19 koncert koncerty

Martyna Pastuszka: przejść od pruskiego do francuskiego grania nie jest łatwo

- Pamiętam oczy i uszy muzyków. To jego prowadzenie było jakby innym doborem wyobrażeń. On ma w sobie zwinność - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia o grze Juliana Chovina Martyna Pastuszka, która od roku 2012 jest pierwszym skrzypkiem i dyrektorem artystycznym założonej wraz z menedżerem Arturem Malke {oh!} Orkiestry Historycznej.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Pastuszka koncerty muzyka dawna Katowice Joanna Grotkowska Dwójka rozmowa