Polskie Radio
Section05
koncerty

Szalone lata 90. Wilki na żywo w studiu Trójki [RETRANSMISJA]

W 1993 roku po raz pierwszy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ukazało się ostatnie wydanie czasopisma "Świat Młodych", a swoją premierę miał kultowy dziś film Krzysztofa Kieślowskiego "Trzy kolory. Niebieski". 1993 rok to także data wydania drugiego albumu Wilków pt. "Przedmieścia" i koncertu grupy w studiu Trójki. W muzyczną podróż do początku lat 90. wyruszymy już w najbliższą niedzielę 21 sierpnia o godz. 19.05.
Zobacz więcej na temat:  Wilki Robert Gawliński koncerty koncert lata 90 Trójka MUZYKA muzyka hp Rock

Andrzej Duda o tournée Ukrainian Freedom Orchestra: to będzie mocny głos sprzeciwu

Andrzej Duda we wpisie do książki programowej koncertu, który odbył się w czwartek w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej napisał, że "z dumą witam fakt, że Ukrainian Freedom Orchestra sformowała się tu, w Warszawie, i że właśnie w stolicy Polski rozpoczyna międzynarodową trasę koncertową".
Zobacz więcej na temat:  Ukrainian Freedom Orchestra koncerty wojna na Ukrainie MUZYKA Andrzej Duda opera KULTURA Wydarzenia

PR24 Kolejna odsłona "Dziedzińca kultury". Rzecznik NCK: to będzie wyjątkowa edycja

- Poszczególnym koncertom będą przyświecały różne wątki, które będą odwoływały się do romantycznych wartości. Muzyka i artyści, którzy się pojawią, także będą odwoływali się do romantycznej kultury - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Bancerowska, rzecznik Narodowego Centrum Kultury. Gościem audycji był także Marcin Kuropatwa, kierownik artystyczny wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  koncerty romantyzm MUZYKA KULTURA Adam Mickiewicz Polskie Radio 24

Jazz.PL. "Artyści bardzo lubią tu się pojawiać, chcą wracać"

- Za reżyserię dźwięku odpowiada Leszek Kamiński, któremu pomaga Michał Bereza. To wspaniali fachowcy. Często zdarza się, że artyści już po koncercie, kiedy odsłuchują transmisję, łapią się za głowy. Nierzadko mówili, iż brzmi to lepiej niż płyta, którą nagrali, a której repertuar prezentowali koncertowo właśnie u nas - mówił w "Wybieram Dwójkę" Roch Siciński, jeden z gospodarzy Dwójkowego cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Jazz Roch Siciński Jakub Kukla koncerty Dwójka MUZYKA Małgorzata Małaszko

Trójka na XXI Festiwalu "Dwa Teatry" 2022 w Zamościu

Za nami wielkie, czterodniowe święto radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej – 21. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Zamościu. Relacji z wydarzenia można było słuchać w Programie 3 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2022 słuchowisko słuchowisko dla dzieci Trójka Zamość lubelskie TEATR Teatr Polskiego Radia Piotr Firan Magdalena Drohomirecka Klub Trójki Rok Romantyzmu Polskiego Redbad Klynstra KULTURA spektakl spektakle dla dzieci koncert koncerty warsztaty rozmowa Teatr Telewizji Dwa Teatry

Michał Klauza: Mozart stworzył wyjątkowy tryptyk symfoniczny

- Symfonia "Jowiszowa" jest apoteozą witalności, a jednocześnie sumą elementów z przeszłości, powiązaniem ich z teraźniejszością i spojrzeniem w przyszłość. To absolutne arcydzieło, pięciotematowa fuga w codzie słuchaczowi wydaje się wręcz organiczna i wspaniale napisana. Główny temat czwartej części jest znany z chorału gregoriańskiego, a słychać go również w pierwszej symfonii, którą Mozart w życiu napisał. To swego rodzaju klamra - tak na antenie Dwójki mówił dyrygent Michał Klauza. 
Zobacz więcej na temat:  Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie filharmonia narodowa filharmonia Wolfgang Amadeusz Mozart koncert koncerty koncerty w Polskim Radiu Michał Klauza Magdalena Łoś Dwójka KULTURA

85-lecie Programu 2. Agnieszka Duczmal zaprasza na wyjątkowy koncert

- Orkiestra Kameralna Amadeus współpracuje z Polskim Radiem od 45 lat. Są to zatem takie podwójne urodziny, a dla nas jubileusz Dwójki jest bardzo ważny. Ten niedzielny koncert to nasze najlepsze życzenia dla ludzi tego programu, których często znamy tylko z anteny, a także tych, których nie słychać, a dzięki ich pracy Dwójka działa - mówiła Agnieszka Duczmal, zapraszając na specjalny koncert z okazji 85. urodzin Programu 2 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  85 lat Dwójki koncert koncerty Agnieszka Duczmal Paweł Siwek Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus KULTURA

Muzyczna podróż czyli Festiwal Katowice Kultura Natura

- Możemy planować latami wybranie się w podróż marzeń, a możemy też dość impulsywnie zdecydować, że wyruszamy. Podróże mogą być geograficzne lub wewnętrzne. I - prawdę mówiąc - te wszystkie skojarzenia z podróżą chcieliśmy ująć w festiwalu - mówiła w Dwójce dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia - Ewa Bogusz-Moore. Hasłem przewodnim ruszającego właśnie (12.05) Festiwalu Kultura Natura jest właśnie podróż.
Zobacz więcej na temat:  Katowice NOSPR koncert koncerty Dwójka Jakub Kukla podróże Ewa Bogusz-Moore KULTURA