Polskie Radio
Section05
Lady Pank

Big Cyc o nowej płycie "Manifesto": muzycznie dbamy o to, żeby było różnorodnie

Big Cyc wraca z nowym przebojowym albumem "Manifesto". - Big Cyc jest dowodem tego, że młodość to nie jest kwestia wieku, tylko kwestia ducha i nastawienia do życia. Jeżeli mamy pozytywne nastawienie do życia, tak jak w piosence tytułowej "Manifesto", to naprawdę możemy czuć się młodzi w wieku 50, 60 czy nawet 70 lat - mówi w radiowej Jedynce Krzysztof Skiba.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Marcin Kusy Big Cyc Rock Kobranocka Wilki albumy roku album piosenka Opole Krzysztof Skiba

Lady Pank

"Maj Polskiej Piosenki" kończymy spotkaniem z albumem jednego z najbardziej utytułowanych polskich zespołów. Do 12. edycji polskiej serii "MTV Unplugged" został zaproszony zespół, który ze szczytu nie schodzi od przeszło 40 lat. Na płycie dokumentującej to wydarzenie znalazły się ikoniczne hity Lady Pank, znane niemal wszystkim Polakom, w nowych aranżacjach, a także jeden premierowy utwór przygotowany specjalnie na tę okazję pt. "Krokodyle tańczą".
Zobacz więcej na temat: 

Starzy wyjadacze i debiutanci

Kim są przywołanie w tytule "starzy wyjadacze"? To m.in. Eric Clapton, Sting, Mark Knopfler, Carlos Santana, czy wreszcie otwierająca audycję Iron Maiden. Debiutantami zaś, choć w trochę innym kontekście, jest zespół The Heavy Clouds: muzycy tej formacji w niedzielę po raz pierwszy wystąpią na żywo w trójkowym studio im. Agnieszki Osieckiej.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Rock iron maiden Sting Eric Clapton Carlos Santana Joe Bonamassa Acid Drinkers Małgorzata Ostrowska Michał Kirmuć Trójka

Jan Borysewicz: na koncerty będziemy musieli poczekać

W obecnych czasach walki z koronawirusem wiele państw wprowadziło duże obostrzenia, w tym zakazało imprez masowych. Jan Borysewicz nie chce mówić, czy koncert, który miał się odbyć 21 marca w londyńskiej O2 Arena został definitywnie odwołany, czy jedynie przeniesiony. - My, czyli imprezy masowe, jesteśmy na końcu kolejki, jeżeli chodzi o powroty, więc sądzę, że będzie nas to trzymało do przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Zegler

Dla ucha i dla pieniędzy? Świąteczne nagrania artystów

Okres przedświąteczny to także wprowadzające nas w odpowiedni nastrój piosenki oraz kolędy. Pełno ich w radiu, towarzyszą nam podczas zakupów w galeriach czy towarzyskich spotkań w lokalach. I choć przed Bożym Narodzeniem tradycyjnie najbardziej wałkowany jest "Last Christmas", to co roku różni artyści nagrywają świąteczne utwory lub albumy. W celu tylko biznesowym?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA albumy piosenka kolędy Kombi