Polskie Radio
Section05
Rafał Brzozowski

Opole 2023. Brzozowski o zwycięstwie w konkursie "Premiery": największa nagroda, jaką mogłem dostać

Rafał Brzozowski zwyciężył w konkursie "Premiery" na 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zdobywając nagrodę jury za piosenkę "W pokoju hotelowym". - To siła muzyki, która sprawia, że jak napisze się dobrą piosenkę, to potem trzeba jeszcze wyjść i ją dobrze zaśpiewać. Scena to weryfikuje, zwłaszcza ta opolska. Jestem szczęśliwy, że udało mi się to zaśpiewać tak jak chciałem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Brzozowski.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Paweł Sztompke Opole Marcin Kusy Rafał Brzozowski

Eurowizja - polscy reprezentanci i polscy pretendenci [ZOBACZ WIDEO]

Dziesięciu wokalistów walczy o reprezentowanie Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2023. Wśród nich ci, którzy już walczyli o udział w eurowizyjnych koncertach: Maja Hyży, Natasza Urbańska czy Alicja Szemplińska. W historii polskich występów w konkursie częściej nasz kraj reprezentowały wokalistki lub zespoły. W pierwszej dziesiątce ogólnego zestawienia (najczęściej: głosów widzów i jurorów łącznie) Polska wystąpiła trzykrotnie: Edyta Górniak w 1994 roku zajęła drugie miejsce, grupa Ich Troje w 2003 roku - siódme miejsce i Michał Szpak w 2016 roku - ósme miejsce. Zobacz, kto przecierał eurowizyjne szlaki i kogo zachęcano do reprezentowania Polski w konkursie. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Eurowizja konkurs MUZYKA Edyta Górniak Justyna Steczkowska Kasia Kowalska Anna Maria Jopek Renata Dąbkowska Mieczysław Szcześniak Andrzej Piaseczny Michał Wiśniewski Blue Cafe Sasha Strunin Magdalena Tul Cleo Monika Kuszyńska Michał Szpak Kasia Moś GROMEE Rafał Brzozowski Krystian Ochman EBU TVP

Piłkarskie emocje i sportowa otoczka. Gorące komentarze po meczu Polska – Meksyk

To były wielkie sportowe emocje. Bezpośrednio po meczu Polska – Meksyk w "Klubie Trójki" zaprosiliśmy na podsumowanie zmagań piłkarskich. W audycji pojawiły się komentarze kibiców, a także artystów i dziennikarzy, którzy opowiedzieli, jak widzą świat futbolu oraz gdzie jest granica między sportowcem a celebrytą. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Trójka Mundial 2022 Marek Wiernik Magdalena Drohomirecka Klub Trójki Rafał Brzozowski

"Co nam w duszy gra". Rafał Brzozowski

Lato kończymy "z przytupem". Trochę po części dzięki fantastycznym nowościom ostatnich tygodni, trochę za sprawą obecności w Studiu Plenerowym Polskiego Radia Dzieciom Rafała Brzozowskiego. Analizujemy jego występ w Eurowizji i zapraszamy do wysłuchania jego premierowej - baardzo przebojowej piosenki, która zapowiada wielki comeback Rafała nowym albumem jeszcze tej jesieni! 
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci Rafał Brzozowski

Polska poza finałem konkursu Eurowizji 2021

Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride" nie przeszedł do sobotniego finału Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Był poza pierwszą dziesiątką spośród siedemnastu propozycji w drugim, czwartkowym półfinale. Doceniono wtedy muzyków z Grecji, Islandii, Serbii, Albanii, Portugalii, Finlandii, Mołdawii, Bułgarii, ze Szwajcarii oraz z San Marino. Do finału nie przeszli - poza Polską: Austria, Estonia, Czechy, Gruzja, Dania i Łotwa. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA W POLSKIM RADIU Rafał Brzozowski

"Jesteśmy w stanie zrobić światowej klasy show". Rafał Brzozowski o Eurowizji

Już w tę sobotę odbędzie się wielki finał Eurowizji 2021. - Traktuję to jako największą przygodę mojego życia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Brzozowski, który w Rotterdamie wystąpi z utworem "The Ride". Artysta czeka jeszcze na wyniki testów na COVID-19. Powód? W polskiej delegacji stwierdzono zakażenie koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Brzozowski Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka Eurowizja