X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Georgijs Osokins: Moje serce należy do Chopina

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 11:45
Audio
  • Georgijs Osokins schwytany w pułapkę Chopina. (PR, 23.08.2016)
Georgijs Osokins był finalistą XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Georgijs Osokins był finalistą XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.Foto: materiały promocyjne

– Moje serce należy do Chopina i nie wyobrażam sobie życia bez jego muzyki. Zawsze będzie najważniejszy – deklarował łotewski pianista w przerwie recitalu na festiwalu "Chopin i jego Europa".

Georgijs Osokins ani myśli porzucać polskiego kompozytora na rzecz innego twórcy. – Jestem w pułapce – ocenił swoje przywiązanie do Chopina. – Pierwsze pytanie, jakie zadał mi dziennikarz po konkursie, dotyczyło tego, którego kompozytora muzykę będę teraz grać. Odpowiedziałem, że od razu zaczynam pracować nad kolejnymi utworami Chopina – wspominał.

Pianista opowiadał w radiowej Dwójce m.in. o swojej miłości do Chopina, uwielbieniu dla Arvo Pärta, i o tym, jak bardzo zmieniło się jego życie po ubiegłorocznym udziale w finale Konkursu Chopinowskiego. Tłumaczył także, jaki związek ze skandalami na tym konkursie ma polska mentalność oraz czemu Chopin oszalałby, będąc świadkiem zmagań pianistów.