X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Seong-Jin Cho: o balladach Chopina marzyłem od dziecka

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 11:00
Audio
  • Seong-Jin Cho opowiada o najważniejszych dla niego utworach Chopina. (PR, 26.12.2016)
Seong-Jin Cho to pierwszy pianista z Korei, który zwyciężył najważniejsze chopinowskie zawody
Seong-Jin Cho to pierwszy pianista z Korei, który zwyciężył najważniejsze chopinowskie zawodyFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Najpierw nagrałem ostatnią, czwartą balladę. Gram ją dość długo, bo od 12. roku życia. Wtedy była dla mnie bardzo trudna, ale widzę, że zbudowanie jej dramaturgii aż po samą kulminację jest dla mnie teraz większym wyzwaniem – wspomniał koreański pianista.

Mimo, że wykonanie czterech ballad chopinowskich (op. 23, 38, 47 i 52) kosztuje sporo wysiłku, Seong-Jin Cho dokonał ich nagrania w bardzo krótkim czasie.

- Skompletowałem je w ciągu trzech dni. Pierwszego i drugiego dnia spędzałem w studiu po sześć godzin. W tym czasie nagrałem cały komplet. Ostatniego dnia przez dwie, trzy godziny przegrywałem sobie jeszcze raz wszystkie, tak by wykonać je w całości. Na płytę wybraliśmy właśnie te ostatnie nagrania, bo przy ich tworzeniu nie byłem już taki nerwowy - mówił Seong-Jin Cho.

W audycji posłuchamy o samotności artysty podczas nagrania płyty, a także o tym, że zainteresował się balladami Chopina, gdy w wieku 11 lat dostał krążek z nagraniami Krystiana Zimermana. Dowiedz się także, co koreański pianista myśli o interpretacjach Zimermana.