X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Seong-Jin Cho: moje interpretacje dojrzewają ze mną

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 12:00
Audio
  • Rozmowa z Seongiem-Jinem Cho, koreańskim pianistą, zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego w 2015 roku. (PR, 15.08.2017)
Seong-Jin Cho
Seong-Jin ChoFoto: Harald Hoffmann DG/archiwum NIFC

- Czuję się dziś bardziej niezależny niż jeszcze dwa lata temu. Przeprowadziłem się też z Paryża do Berlina, to teraz muzyczne centrum Europy - opowiadał w Dwójce koreański pianista, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 2015 roku, gość tegorocznego Festiwalu "Chopin i jego Europa".

- Moje interpretacje dojrzewają wraz ze mną. Czuć w nich ducha wolności - mówił znakomity artysta. Jak zdradził, w tym roku zagra pewnie ponad 100 koncertów ("chyba trochę przesadzam"). - Lubię podróżować, jednak potrzebuję wakacji. Chciałbym też przygotować nowy program. We wrześniu będę miał chwilę oddechu. Nie mogę się już jej doczekać - przyznał.

W rozmowie również o nowej płycie Seong-Jin Cho, która ukaże się jesienią, o twórczości Mauricia Polliniego, o znaczeniu ćwiczeń mentalnych czy… ulubionych samochodach pianisty (niemieckie, francuskie czy koreańskie?). Seong-Jin Cho opowiadał również o programie swojego koncertu na Festiwalu "Chopin i jego Europa". - Beethoven to jeden z moich ulubionych kompozytorów. A Bach to dla mnie bóg…


Zobacz więcej na temat: Seong-Jin Cho Fryderyk Chopin