X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Denis Kożuchin: Chopina łatwo zniszczyć

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 16:00
Audio
  • Jak grać Chopina? Z pianistą Denisem Kożuchinem rozmawia Róża Światczyńska. (PR, 11.08.2016)
Denis Kożuchin urodził się w Niżnym Nowgorodzie (Rosja) w 1986 r. w rodzinie muzyków
Denis Kożuchin urodził się w Niżnym Nowgorodzie (Rosja) w 1986 r. w rodzinie muzykówFoto: Felix Broede/materiały prasowe

- Granie Chopina jest dla mnie jak dotknięcie czegoś tak czystego, że boisz się to zbrukać czy zrujnować - mówił w Dwójce rosyjski pianista, uczestnik tegorocznego festiwalu w Dusznikach-Zdroju.

Denis Kożuchin podkreślał w rozmowie z Różą Światczyńską, że muzyka Chopina jest tak naturalna i autentyczna, że aby ją właściwie oddać, trzeba zapomnieć o własnym istnieniu. - To muzyka, która całkowicie Cię pochłania, i to jest w niej najtrudniejsze.

Co ciekawie, pianista, jako jeden z nielicznych na festiwalu chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, zrezygnował z wykonywania utworów polskiego kompozytora. - Grałem go w 2011 roku - całkiem sporo - obie sonaty, komplet Preludiów i naprawdę kocham Chopina, ale jestem teraz w takim, a nie innym momencie mojego życia artystycznego.

Denis Kożuchin wyjaśniał też, dlaczego nie lubi określenia "rosyjski pianista" i zapowiadał zmiany w życiu zawodowym i prywatnym.