X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Ivo Pogorelić: podstawą jest szacunek do kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 16:30
Audio
  • Ivo Pogorelić o łamaniu zasad, Chopinie i jarmarku. (PR, 20.08.2015)
Ivo Pogorelić podczas recitalu w Filharmonii Narodowej na festiwalu Chopin i jego Europa (20.08.2015).  Warszawa bez wątpienia odgrywa istotną rolę w biografii pianisty. To tu na Konkursie Chopinowskim w 1980 roku doznał porażki, która przyniosła mu światowy rozgłos...
Ivo Pogorelić podczas recitalu w Filharmonii Narodowej na festiwalu Chopin i jego Europa (20.08.2015). Warszawa bez wątpienia odgrywa istotną rolę w biografii pianisty. To tu na Konkursie Chopinowskim w 1980 roku doznał porażki, która przyniosła mu światowy rozgłos...Foto: Wojciech Grzędziński/mat. prom. festiwalu Chopin i jego Europa

- Najważniejszy jest rozwój, edukacja, szacunek dla utworu, ale także krytyczne podejście do istniejących zasad – mówił o swoim rozumieniu muzyki znakomity, i ekscentryczny, pianista.

Według Ivo Pogorelića to nie wyjątkowa osobowość jest kluczem do wielkiej sztuki. - Podstawą jest dobre wykształcenie, tradycja oraz szacunek do kompozytora i instrumentu - podkreślał. - Jednocześnie artysta musi rozwijać siebie i swoje podejście do muzyki. Nie można tkwić "w małym świecie zbudowanym na wyuczonych lata temu zasadach.

Co Ivo Pogorelić sądzi o negatywnie oceniających go krytykach muzycznych? Dlaczego według Ivo Pogorelića szacowny Konkurs Chopinowski niczym nie różni się od jarmarku?