X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Tobias Koch: Chopin to Rolling Stonsi XIX wieku

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 12:30
Audio
  • Z Tobiasem Kochem rozmawia Piotr Matwiejczuk. (PR, 17.08.2014)
Tobias Koch w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Festiwal Chopin i jego Europa, 16 sierpnia 2014 r.
Tobias Koch w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Festiwal "Chopin i jego Europa", 16 sierpnia 2014 r.Foto: Wojciech Grzędziński/mat. prasowe NIFC

– Muzyka Chopina była wówczas czymś zupełnie nowym – przypominał w Dwójce znakomity niemiecki pianista, którego recital fortepianowy usłyszeliśmy w drugim dniu festiwalu "Chopin i jego Europa". – Stanisław Leszczyński, dyrektor festiwalu, prosił mnie, bym przygotował trochę muzyki polskiej. Zgodziłem się bez wahania, ale sądziłem, że chodzi o Szymanowskiego, Lutosławskiego i innych kompozytorów, którzy od razu przychodzą do głowy – wspominał Tobias Koch. – Dyrektor Leszczyński powiedział mi jednak, że ma to być coś zupełnie innego. I kiedy jakiś czas potem otworzyłem kopertę z nutami, która dostałem z Polski, okazało się, że czeka mnie niezwykła podróż w czasie do XIX wieku…

Co Tobias Koch sądzi o muzyce "okołochopinowskiej"? Czy kompozycje Dobrzyńskiego, Krogulskiego czy Elsnera to tylko popularna muzyka salonowa XIX wieku? W jaki sposób polski styl funkcjonuje w europejskiej muzyce XIX wieku? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Tobiasem Kochem, którą przeprowadził Piotr Matwiejczuk.