X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Ewa Pobłocka: staram się rozśpiewać fortepian

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 14:10
Audio
  • Z Ewą Pobłocką i Michałem Szymanowskim rozmawia Róża Światczyńska. (PR, 10.08.2015)
Ewa Pobłocka podczas X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 1980 r.
Ewa Pobłocka podczas X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 1980 r.Foto: PAP/Jan Morek

– To jest to, czego wciąż szukam u Chopina – mówiła pianistka, która wystąpiła na 70. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.

Zdaniem Ewy Pobłockiej zrozumienie muzyki Chopina przychodzi wraz z poszerzaniem wykonywanego repertuaru jego dzieł. Jako młoda uczestniczka Konkursu Chopinowskiego miała zagrać tylko kilka utworów. – W tej chwili gram wszystkie nokturny, mazurki, impromptu, ballady i sonaty – powiedziała.

Zdobywając doświadczenie, artystka przez całe życie starała się "rozśpiewać fortepian" utworami kompozytora. – Nie chciałabym, żeby Chopin był rozedrgany, histeryczny i zbyt potężny – mówiła, wyznając zarazem, że do koncertu, który zagrała w Dusznikach podeszła bardzo emocjonalnie - z wielu względów. Posłuchaj całej rozmowy z Ewą Pobłocką.