X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Piotr Paleczny: muzyka Chopina musi śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 17:00
Audio
  • Piotr Paleczny: muzyka Chopina musi śpiewać. (PR, 5.02.2015)
Piotr Paleczny
Piotr PalecznyFoto: PAP/Leszek Szymański

- Mimo to jury było szczodre i przepuściło do II etapu aż 17 spośród 36 uczestników. To o dwóch więcej, niż zakładał regulamin - podkreślił Piotr Paleczny. - Niestety do finału mogliśmy zaprosić tylko 8 osób, a to ze względu na udział orkiestry Filharmonii Narodowej w ostatnim etapie zmagań - dodał.

Znakomity pianista nie ukrywał, że niektórzy z jego osobistych faworytów zostali wyeliminowani na II etapie. - Niektórzy prezentowali znakomitą pianistykę, ale nie zbliżali się do ducha utworów Chopina - mówił Przewodniczący Jury po II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego.

Szczęśliwcy to: Rafał Błaszczyk, Łukasz Krupiński, Krzysztof Książek, Łukasz Mikołajczyk, Karolina Nadolska, Piotr Nowak, Michał Szymanowski, Andrzej Wierciński. Dwójka z nich ma zagwarantowany udział w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Z młodymi artystami rozmawiał Andrzej Zieliński. A relację z II etapu zmagań zdała Anna Skulska.


Zobacz więcej na temat: Fryderyk Chopin muzyka klasyczna