X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Moniuszko w rękach utalentowanej propagatorki

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 02:30
Musielibyśmy funkcjonować w hermetycznej bańce, by nie słyszeć o wartościowych inicjatywach wnoszących nową, wyjątkową jakość do polskiej kultury muzycznej. Mowa o ostatnich wydarzeniach - premierze trzeciej części serii fonograficznej "Moniuszko-Pieśni" oraz inauguracji nowego Festiwalu “Moniuszko na Trakcie Królewskim”, których inicjatorką jest Jolanta Pszczółkowska-Pawlik. 
Audio
Fragment okładki płyty Moniuszko-Pieśni vol. 3
Fragment okładki płyty "Moniuszko-Pieśni" vol. 3Foto: mat. pras.

Pomysłodawczyni projektów ceni i promuje twórczość Stanisława Moniuszki od wielu lat, co udowodniła już w 2014 roku nagrywając pierwszy album wspomnianej serii pieśniarskiej wraz z mezzosopranistką Elwirą Janasik. Wydawnictwo otrzymało wiele pochlebnych recenzji. Po dwóch latach ukazał się drugi album. Tym razem do współpracy Jolanta Pszczółkowska-Pawlik zaangażowała głos męski - basa Michała Dembińskiego.

W odstępie dwóch lat od nagrania poprzedniej części producentka i pianistka zaprosiła dwie utalentowane śpiewaczki młodego pokolenia - Karolinę Różę Kowalczyk - sopranistkę oraz Katarzynę Szymkowiak - mezzosopranistkę, by stworzyć kolejne niepowtarzalne wydawnictwo.

Niezaprzeczalną zaletą tej serii na polskim rynku fonograficznym są energia oraz autentyzm młodych, utalentowanych artystów, co egzemplifikuje cele samej pomysłodawczyni.

24 lutego br. W Sali Lustrzanej Pałacu Staszica odbyła się premiera płyty. Recital był również inauguracją wyjątkowego wydarzenia -  Festiwalu “Moniuszko na Trakcie Królewskim”, nad którym patronat objęło Polskie Radio Chopin.

O fascynacjach twórczością Stanisława Moniuszki, nowym wydawnictwie oraz kulisach Festiwalu opowiada Jolanta Pszczółkowska-Pawlik - pomysłodawczyni oraz inicjatorka projektów.