X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

1955

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 22:15
Francuska wojna na V Konkursie Chopinowskim.
Audio
  • Jerzy Waldorff wspomina V Konkurs Chopinowski (PR)
Gościem Komitetu V Konkursu im. Fryderyka Chopina była królowa Elżbieta Belgijska (dama w białej sukni)
Gościem Komitetu V Konkursu im. Fryderyka Chopina była królowa Elżbieta Belgijska (dama w białej sukni)Foto: PAPCAF/Jerzy Baranowski

V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w 1955 roku przebiegał w cieniu konfliktu między francuskimi jurorami Lazare Lévy i Marguerite Long.

– Oni pokłócili się na innym konkursie w Paryżu, gdzie zaczęli się bić na estradzie. Włączyła się w to publiczność i oni musieli uciekać przez kuchnię – wspominał w archiwalnym nagraniu Jerzy Waldorff, opowiadając, że w Warszawie podczas Konkursu Chopinowskiego Lazare Lévy i Marguerite Long kontynuowali swoją wojnę poprzez oceny wystawiane występującym pianistom.