X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Julianna Awdiejewa

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 15:03
I miejsce w 2010 roku.
Audio
  • Rozmowa z Julianną Awdiejewą, zwyciężczynią XVI Konkursu Chopinowskiego w 2010 roku. (PR, 30.08.2012)
  • Rozmowa z Julianną Awdiejewą. (PR, 25.08.2017)
  • Julianna Awdiejewa na festiwalu "Chopin i jego Europa". (PR, 30.08.2015)
Julianna Awdiejewa
Julianna AwdiejewaFoto: PAP/CTK/Stanislav Peska

Urodzona 3 lipca 1985 w Moskwie laureatka I nagrody oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie sonaty XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w Szkole Muzycznej im. Gniesinych w Moskwie pod kierunkiem Eleny Ivanovej. Edukację kontynuowała w Rosyjskiej Akademii Muzyki im. Gniesinych w klasie Vladimira Troppa oraz w Hochschule für Musik und Theater w Zurychu u Konstantina Scherbakova. Jest tryumfatorką m.in. Konkursu w Genewie (2006) oraz Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2007), II nagrody Konkursu w Bremie w Niemczech (2003).

Pianistka koncertowała w wielu miastach Rosji, Europy Zachodniej, Stanach Zjednoczonych, Azji, Południowej Afryce. Artystka koncertuje także na instrumentach historycznych, w ramach festiwalu "Chopin i jego Europa" w Warszawie wykonywała koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina wraz z Orkiestrą XVIII wieku pod dyrekcją Fransa Brüggena. W 2014 roku ukazała się jej najnowsza płyta z utworami Chopina, Schuberta, Prokofiewa.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016