X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Lukas Geniušas

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 15:04
II miejsce ex aequo w 2010 roku.
Audio
  • Z Lukasem Geniušasem rozmawia Anna Skulska. (PR, 9.08.2015)
Lukas Geniuas
Lukas GeniušasFoto: PAP/Radek Pietruszka

Urodzony 1 lipca 1990 w Moskwie zdobywca II nagrody (wspólnie z Ingolfem Wunderem) oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie poloneza XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

Absolwent Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w klasie Very Gornostaevej. Laureat wielu młodzieżowych konkursów pianistycznych, m.in. konkursu chopinowskiego w Moskwie i Konkursu im. Giny Bachauer w Salt Lake City. W 2007 otrzymał drugą nagrodę Scottish International Piano Competition. Koncertuje jako solista i kameralista z bogatym repertuarem, od baroku po utwory kompozytorów współczesnych. Współpracował m.in. z orkiestrami symfonicznymi Hamburga, Duisburga, Szkocką Orkiestrą BBC, orkiestrami filharmonicznymi Sankt Petersburga, Warszawy. Występuje także jako solista – w Europie Zachodniej, Rosji i Ameryce Południowej.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016