X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Daniił Trifonow

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 15:06
III miejsce w 2010 roku.
Audio
  • Daniił Trifonow o swoim spojrzeniu na utwory Fryderyka Chopina. (PR, 1.03.2013)
  • Daniił Trifonov: zdarzało mi się ćwiczyć w sklepie z fortepianami. (PR, 3.08.2014)
Daniił Trifonow
Daniił TrifonowFoto: PAP/Radek Pietruszka

Urodzony 5 maja 1991 w Nowogrodzie zdobywca III nagrody oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

Absolwent Szkoły Muzycznej im. Gniesinych w Moskwie, klasy Tatiany Zelikman. Od 2009 roku kształci się w Stanach Zjednoczonych w Cleveland Institute of Music pod kierunkiem Sergieja Babayana. Równolegle studiuje kompozycję. Pianista jest laureatem prestiżowych konkursów pianistycznych, m.in. Konkursu im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie, Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie (2011). W 2013 roku podpisał ekskluzywny kontrakt z wytwórnią płytową Deutsche Grammophon. Jego pierwszy album nagrany dla tej firmy zawiera utwory Ferenca Liszta, Fryderyka Chopina, Aleksandra Skriabina oraz Nikolaia Medtnera.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016