X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Andrzej Jasiński

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 07:00
- Większość konkursów nie wypadła dla mnie pomyślnie, ale dużo się nauczyłem - mówił prof. Andrzej Jasiński.
Audio
  • Jurorzy 17. Konkursu Chopinowskiego: prof. Andrzej Jasiński. (PR, 7.09.2015)
Andrzej Jasiński
Andrzej JasińskiFoto: Wojciech Grzędziński/NIFC

W roku 1960 nasz bohater zdobył - ku własnemu zdziwieniu - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Marii Canals w Barcelonie. Ów sukces poprzedzony był jednak dwoma gorzkimi porażkami. W 1958 roku, dwa tygodnie przed Konkursem im. George Enescu w Bukareszcie, skaleczył palec i nie mógł ćwiczyć. Rok później świetnie przygotował się fizycznie i psychicznie do Konkursu Chopinowskiego. Tym razem zgubiła go lekkomyślność. - W Filharmonii Narodowej nie było bieżącej wody. Umyłem więc ręce w śniegu i nie zdążyłem ich przed występem rozgrzać - wspominał po latach z uśmiechem.

Spośród wielu artystycznych wojaży prof. Andrzeja Jasińskiego, jurora XVII Konkursu Chopinowskiego, najbardziej w przygody obfitowały wyjazdy do Związku Radzieckiego. Pewnego razu zamiast na własny recital trafił na... Syberię.

W przygotowanej przez Annę Skulską audycji o jej bohaterze opowiadali ponadto Alicja Paleta-Bugaj, Piotr Paleczny, Zbigniew Raubo i Krystian Zimerman.