X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Dang Thai Son

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 09:00
- Chopina usłyszałem jako dziecko, dzięki mojej matce - wspominał wietnamski pianista.
Audio
  • Jurorzy 17. Konkursu Chopinowskiego: Dang Thai Son. (PR, 28.09.2015)
Dang Thai Son
Dang Thai SonFoto: Wojciech Grzędziński/NIFC

- Moje dzieciństwo przypadło na czas wojny w Wietnamie. Zostałem więc ewakuowany wraz z rodziną w góry - wspominał muzyk, laureat Konkursu Chopinowskiego w 1980 roku i juror chopinistycznych zmgań w roku 2015. - Pierwszy kontakt z muzyką miałem jako siedmiolatek dzięki mojej matce. Słuchanie nokturnów czy mazurków wśród wieczornej górskiej ciszy to było niezwykłe doświadczenie. Choć bardzo długo nie kształtowałem techniki pianistycznej, rozwijałem od najmłodszych lat swoją wrażliwość - wyjaśnił.

Kolejnymi etapami w karierze Dang Thai Sona były Chopinowskie partytury i nagrania przywiezione przez jego matkę z Polski, studia w Konserwatorium Moskiewskim oraz wymarzony Konkurs Chopinowski, na który dostał się dzięki swojemu pochodzeniu.

Ponadto w audycji Klaudii Baranowskiej i Róży Światczyńskiej o Dang Thai Sonie opowiadał teoretyk muzyki Stanisław Leszczyński.