X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Ewa Pobłocka

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 05:00
– Wciąż szukam swojego Chopina. Im bliżej jestem odpowiedzi, tym bardziej się ona oddala – mówiła pianistka.
Audio
  • Jurorzy 17. Konkursu Chopinowskiego: Ewa Pobłocka. (PR, 20.04.2015)
Ewa Pobłocka
Ewa PobłockaFoto: Grzegorz Śledź

Na początku 2015 roku Ewa Pobłocka, jurorka Konkursu Chopinowskiego w 2015 roku, pisała: "dziś Chopin jest dla mnie łagodny, zamyślony, zasłuchany, czuły, ale także zmysłowy, namiętny, zbuntowany, poetycki i harmonijny, rozśpiewany, pełen żalu". Te pozornie zaprzeczające sobie przymiotniki składają się jej zdaniem na osobowość człowieka i kompozytora. Ale dziś nie jest już tak pewna swoich niedawnych słów.

Być może niejednoznaczny portret Chopina jest wynikiem charakteru samej pianistki, o którym opowiadał reżyser nagrań Lech Dudzik. Od ponad 30 lat zachwyca się on jej perfekcjonizmem, poczuciem humoru i kobiecą intuicją. Jego zdaniem urok ma nawet to, że bywa chimeryczna i nieznośna, a w czasie nagrywania nawet... złośliwa.

W przygotowanym przez Annę Skulską materiale o Ewie Pobłockiej mówili także jej przyjaciele i współpracownicy: Ewa Podleś, Jerzy Marchwiński, Kazimierz Kord, Gabriela Blicharz, Lech Dudzik i Marek Zagańczyk.