X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Yundi Li

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 21:00
- Chiny przeżywają fortepianowy boom. Około 50 milionów Chińczyków uczy się gry na tym instrumencie - mówił Yundi Li.
Audio
  • Jurorzy 17. Konkursu Chopinowskiego: Yundi Li. (PR, 9.11.2015)
Yundi Li
Yundi LiFoto: PAP/EPA

Yundi Li to obok Lang Langa jeden z najpopularniejszych chińskich pianistów, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 2000 roku. Muzyk w rozmowie z Barbarą Schabowską opowiadał, że z optymizmem patrzy na przyszłość fortepianu w jego kraju. - W Chinach coraz więcej rodziców myśli o dobrym wykształceniu swoich dzieci. Nauka gry działa stymulująco na człowieka. W przypadku najmłodszych kontakt z muzyką jest gwarancją tego, że ich dojrzałe życie będzie ciekawsze - podkreślał.

Yundi Li wyjaśniał także, dlaczego Chopin cieszy się dużą popularnością w Chinach oraz tłumaczył na jakie aspekty zwracał uwagę jako juror Konkursu Chopinowskiego.

W audycji Barbary Schabowskiej o Yundim Li rozmawialiśmy także z Piotrem Rzeczyckim, dyrektorem działu muzyki klasycznej Universal Music Polska.