X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Adam Wiedemann

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 13:55
Adam Wiedemann, poeta
Adam Wiedemann, poetaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Moje pierwsze spotkanie z Chopinem…

Kiedy mama powiedziała: "Uczesz się, bo wyglądasz jak ten Szopen". Pomyślałem, że jego nazwisko pochodzi stąd, że miał na głowie "szopę". Ale wtedy wiedziałem już, kto to taki, więc do pierwszego spotkania musiało dojść jeszcze wcześniej. Jakiś kiczowaty wierszyk "Dobranoc, Panie Szopenie"?

Myślę Chopin, mówię…

Zawsze muszę mówić: "Słuchajcie, ale to naprawdę bardzo dobry kompozytor, muzyka najwyższej jakości, tylko nie zaczynajcie od tych Polonezów..."

Mój najbardziej osobisty utwór Chopina to…

Nie wiem, czy nie Preludium B-dur, ono mi w każdym razie pierwsze przyszło do głowy (i to w wykonaniu Pogorelicia z X Konkursu).

Chopin na współczesnym steinwayu czy na historycznym erardzie, pleyelu, broadwoodzie?

Z fortepianów najbardziej lubię bösendorfery, na których jest grywany bodaj najrzadziej (choć pamiętam, jak na bösendorferze grał go prof. Karol Tarnowski). Starych fortepianów nie poważam, acz też oczywiście zależy, kto na nich gra. Jeśli to jest Fou Ts'ong, to chapeaux bas...

Zobacz więcej na temat: Fryderyk Chopin Adam Wiedemann