X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

1985. Nagroda Polskiego Radia dla Marca Laforêta

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 11:00
To była ostatnia nagroda za mazurki w XX wieku. Przez 20 następnych lat nie przyznano jej nikomu.
Audio
  • Stanisław Dybowski opowiada o XI i XII Konkursie Chopinowskim (PR)
Marc Lafort
Marc LaforêtFoto: PAP/Jan Morek

Marc Laforêt, laureat II nagrody oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, urodził się 28 sierpnia 1965 r. w Paryżu. Zadebiutował w wieku ośmiu lat w Théâtre des Champs-Elysées w Paryżu. Studiował w konserwatorium w Boulogne-Billancourt u Jacqueline Landowski oraz w Conservatoire National Supérieur de Musique w Paryżu w klasie Pierre’a Sancana. W lutym 1985 roku zwyciężył w Young Concert Artists International Auditions w Nowym Jorku.

Pianista współpracował ze znakomitymi dyrygentami, regularnie zapraszany jest przez najlepsze orkiestry na całym świecie. Otrzymał Złoty Medal Fundacji im. Cziffry (1983), jest też laureatem Fundacji Yehudi Menuhina oraz pierwszej nagrody za interpretacje muzyczne przyznanej przez Del Duca Foundation w Paryżu. 17 października 1999 pianista wystąpił w nocnym koncercie upamiętniającym 150 rocznicę śmierci Chopina w domu kompozytora przy placu Vendôme w Paryżu. Od lipca 2003 Marc Laforêt jest artystycznym dyrektorem nowego festiwalu muzycznego Les Grands Crus Musicaux, odbywającego się w znanych zamkach w okolicach Bordeaux.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016