X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

1960. Nagroda Polskiego Radia dla Iriny Zarickiej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 08:30
Laureatka II nagrody VI Konkursu wyróżniona została za wykonanie mazurków i poloneza.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Wikimedia/pexels/domena publiczna

Irina Zaricka urodziła się 2 maja 1939 r. w Kijowie, zmarła zaś 30 lipca 2001 r. w Londynie. Na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie reprezentowała ZSRR.

W 1958 r. wstąpiła do Konserwatorium Moskiewskiego, gdzie została przyjęta do klasy fortepianu Jakova Zaka, zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego w 1937 r. Przez kilka lat pianistka koncertowała na terenie Związku Sowieckiego, występując z czołowymi orkiestrami pod dyrekcją znanych dyrygentów. W 1972 r. wyemigrowała do Izraela, wiążąc się działalnością koncertową i pedagogiczną z Rubin Academy of Music. W 1985 r. przeniosła się do Anglii i osiadła w Londynie. Tam występowała rzadko, poświęciła się głównie pracy pedagogicznej w Royal College of Music, Menuhin School i Purcell School.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016