X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

1955. Nagroda Polskiego Radia dla Fou Ts'Onga

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 08:00
Na V Konkursie Chopinowskim mazurki najlepiej zagrał chiński zdobywca III nagrody.
Audio
  • Wywiad z Fou Ts'Ongiem po zakończeniu Konkursu Chopinowskiego (PR, 24.03.1955)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Wikimedia/pexels/domena publiczna

Fou Ts'Ong urodził się w Szanghaju 10 marca 1934 r. Debiutował w roku 1951 w rodzinnym mieście, wykonując V Koncert fortepianowy Ludwiga van Beethovena. W 1953 roku zdobył III nagrodę na Konkursie im. George Enescu w Bukareszcie, w 1955 zaś – III nagrodę oraz Nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie – ten sukces zapewnił mu miejsce w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej (dzisiejszy Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina), którą ukończył po czterech latach w klasie prof. Zbigniewa Drzewieckiego.

Artysta słynie z olbrzymiej wrażliwości muzycznej i scenicznej charyzmy – do grona jego największych wielbicieli należą m.in. Martha Argerich, Leon Fleisher i Radu Lupu. Fu Ts’Ong kilkakrotnie wystąpił w Warszawie na festiwalu "Chopin i jego Europa" (w roku 2005, 2006 i 2010), w roku 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina był też jurorem XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016