X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

2011. Diamentowa Batuta dla Tadeusza Strugały

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 12:00
Nagroda jest również uhonorowaniem związków artysty z Polskim Radiem.
Audio
  • Rozmowa z Tadeuszem Strugałą, laureatem Diamentowej Batuty. Audycję prowadził Tomasz Szachowski. (PR, 19.12.2011)
Tadeusz Strugała
Tadeusz StrugałaFoto: Fot. strugala.com

W uzasadnieniu usłyszeliśmy, że nagrodę przyznano, mając na względzie wybitne zasługi laureata dla polskiej i światowej kultury muzycznej oraz uznanie dla jego działalności dyrygenckiej o szczególnym znaczeniu dla polskiego życia muzycznego.

Maestro Tadeusz Strugała został nagrodzony Diamentową Batutą przez Zarząd Polskiego Radia. Nagroda jest również uhonorowaniem związków artysty z Polskim Radiem. Tadeusz Strugała dyrygował radiowymi orkiestrami m.in. w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie.

- Przez całe życie wracam do symfonicznej twórczości Beethovena i Brahmsa, Czajkowskiego i Mozarta - mówił Strugała w radiowej Dwójce. - Publiczność jest dosyć zachowawcza, na całym świecie ludzie lubią klasykę. To żelazny repertuar każdego dyrygenta. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z laureatem nagrody Polskiego Radia.

* Diamentowa Batuta to nagroda indywidualna przyznawana przez Zarząd Polskiego Radia "za wybitne kreacje artystyczne, rozsławianie muzyki polskiej w kraju i za granicą oraz przybliżanie jej milionom słuchaczy Polskiego Radia". Laureatami byli: Jan Krenz (1995), Stefan Rachoń (1995), Stanisław Wisłocki (1997), Antoni Wit (1998), Krzysztof Penderecki (2003), Kazimierz Kord (2005), Stefan Stuligrosz (2005), Jerzy Maksymiuk (2006), Jerzy Semkow (2008), Stanisław Skrowaczewski (2008), Tadeusz Strugała (2011) i Jacek Kaspszyk (2015).