X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

2009. Diamentowa Batuta dla Stanisława Skrowaczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 11:00
- Całe moje życie było związane z koncertowaniem - mówił wybitny polski kompozytor i dyrygent.
Audio
  • - Jestem ogromnie wzruszony - mówił Stanisław Skrowaczewski po odebraniu Diamentowej Batuty. (PR, 9.01.2009)
Stanisław Skrowaczewski podczas koncertu w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Katowice, 9.01.2009
Stanisław Skrowaczewski podczas koncertu w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Katowice, 9.01.2009Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Wybitny polski kompozytor i dyrygent (1923-2017) otrzymał nagrodę Zarządu Polskiego Radia "za wybitne kreacje artystyczne, rozsławianie muzyki polskiej w kraju i za granicą oraz przybliżanie jej milionom słuchaczy Polskiego Radia".

- Jestem zaszczycony, tym bardziej, że jestem w grupie wybitnych moich kolegów - powiedział Stanisław Skrowaczewski w czasie uroczystości wręczania nagrody. - To docenienie całej mojej pracy w kraju i zagranicą. Całe moje życie było związane z koncertowaniem - dodał.

Polski kompozytor i wybitny dyrygent światowej sławy pracował m.in. z Filharmonią Wrocławską, Śląską, Krakowską i Filharmonią Narodową w Warszawie. Po wygraniu międzynarodowego konkursu dyrygenckiego w Rzymie w 1956 roku zadebiutował w Stanach Zjednoczonych z Cleveland Orchestra. Gościnnie pracował z najlepszymi orkiestrami na całym świecie oraz znakomitymi teatrami operowymi. Był laureatem wielu prestiżowych nagród.

* Diamentowa Batuta to nagroda indywidualna przyznawana przez Zarząd Polskiego Radia "za wybitne kreacje artystyczne, rozsławianie muzyki polskiej w kraju i za granicą oraz przybliżanie jej milionom słuchaczy Polskiego Radia". Laureatami byli: Jan Krenz (1995), Stefan Rachoń (1995), Stanisław Wisłocki (1997), Antoni Wit (1998), Krzysztof Penderecki (2003), Kazimierz Kord (2005), Stefan Stuligrosz (2005), Jerzy Maksymiuk (2006), Jerzy Semkow (2008), Stanisław Skrowaczewski (2008), Tadeusz Strugała (2011) i Jacek Kaspszyk (2015).